גנן מומלץ הראשון בגינון

גינון בוטני

מחפשים גינון בוטני? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים. כולם עומדים בתו האיכות הנוקשה של ה"מקצוענים",
הזמינו עכשיו:

[search_professionals_city category="gardners"]

רבים מן האנשים בוחרים להכניס לחייהם גינון בוטני ולחצר הפרטית שלהם. הוא בעצם לוקחים חלק קטן מהחצר והם בעצם הופכים אותו למייצג אומנותי או מעין פינת חקר שמאופיינת בגינה בוטנית ברוב המקרים יפה במיוחד וכמובן מרתקת מאוד בעבור מי שמגיע לבקר אותם. אז איך עושים גינון בוטני איכותי בבית הפרטי שלנו ובגינה הפרטית שלנו? בואו נלמד ביחד.

 

מה זה גינה בוטנית בכלל?

כולנו מכירים או ראינו שילוט כזה או אחר ואפילו פרסומות על "הגן הבוטני" או "גנים בוטנים" כאלה ואחרים אבל לא באמת הצלחנו להבין את המשמעות אם לא בדקנו מעט על זה או הלכנו אפילו לטייל במקום כזה. גינה בוטנית היא לא עוד גינה ציבורית, היא גינה שמגדלים בה צמחים מסוגים שונים למען מטרה אחרת שאינה נוי, אלא מחקר. אנחנו יכולים לראות בגנים בוטנים ייחודיות מופלאה שהיא בעיקר בשל מגוון צמחים ענק שנמצא בה הגדל בצורה מסודרת לפי מחלקות מסוימות לצד הסבר מילולי מפורט הקשור לכל צמח וזן. היום אנחנו יודעים שגנים בוטנים הם לא רק עוד מקום למחקר ואנשים רבים מגיעים לשם התיירות לצפות, לראות וללמוד מעט על הצמחייה בגנים הללו.

גינון בוטני
גינון בוטני

 

יופי וחכמה בחבילה אחת

אז אנחנו יודעים שגנים בוטנים הם באמת נועדו לשם מחקר, אבל מה שאנחנו הולכים להיות מופתעים ממנו שרוב האנשים בוחרים להגיע לצפות בגנים הללו בשל היופי המדהים שהם מביאים עמם. התיירים בוחרים להגיע לגנים הללו והם זוכים לקבל מידע מעניין במיוחד על סוגי צמחים שונים כמו פרחי נוי מסוגים שונים, צמחי בר מסוגים שונים וכמובן שאל לנו לשכוח את צמחי המרפא שהרבה פעמים הם לא רק יפים הם גם מרהיבים ביופיים. כל אלה מצטברים יחדיו לגן בוטני שלם וייחודי המהווה מקום בעבור תיירים ובעבור אנשים שמעוניינים לראות את הפלא המרהיב הזה וכמובן את היופי הרב שיש לצמחים הללו להציע להם.

יופי וחכמה בחבילה אחת

 

גינון בוטני בישראל – היכרות קצרה

בארץ שלנו, ארצנו הקטנטונת אנחנו יכולים לראות שיש מספר של גנים בוטניים פזורים במקומות שונים שהם רק טעימה קטנה של הצמחים שאנחנו יכולים להכיר מארצות מרתקות אחרות. הגן הבוטני הוא בעצם מנגיש את כל המגוון שקיים בעולם כדי שבני אדם יוכלו לראות את הצמחייה המדהימה והמרתקת בעולם וזאת מבלי לנסוע למקומות רחוקים יותר מידי. אצלנו במדינה הגנים הבוטניים גינון בוטני הוא קיים לצד ממסדים ציבוריים כאלה ואחרים, לשם מטרות מחקר וכמובן לשם חינוך והעשרה. הם מעוצבים במקרים רבים כמו אזורים גאוגרפיים כאלה ואחרים וזאת על מנת לייצר את החוויה במלואה ואת הצמחים שם נראה מחולקים בהתאם לסוגי האקלים השונים.

גינון בוטני בישראל – היכרות קצרה

 

גם שימור של צמחים מסכנת הכחדה

אז נכון שכשאני שומעים על סכנות הכחדה ברוב המקרים מדובר בחיות כאלה ואחרות אבל גם הרבה מאוד צמחים נמצאים בשנים האחרונות בסכנת הכחדה ואחד הדברים שגנים בוטניים מנסים לעשות הוא לשמר את אותם הצמחים. אותם צמחים ברוב המקרים הם חשובים מאוד למערכת האקולוגית ובנוסף לכל הם גם מרהיבים ביופיים אבל לא נשארו מהם הרבה ועל כן הגנים הללו מאפשרים לנו לראות את הצמחים הנדירים הללו בכל מיני צורות וזאת למרות הנדירות וסכנת ההכחדה שבפניה הם נמצאים. לגנים הבוטניים חשיבות מכרעת הן בפן שמנגיש גם לאנשים שאינם מבוססים ואינם יכולים להרשות לעצמם לטוס למקומות בעולם לצפות בצמחיות שונות והן בפן האקולוגי שמשמר את הצמחיות הללו שאנחנו לא מעוניינים שייעלמו מן העולם.

גם שימור של צמחים מסכנת הכחדה

 

אפשר לעשות כזה גם בבית

אז גינון בוטני הוא לא חייב להיות רק בגנים בוטניים רשמיים ואפשר גם להכין גינה בוטנית מושלמת וקטנה אצלנו בבית. כמו שהבנו גינון בוטני בבית הפרטי שלנו יהווה בעצם נקודה אחת מיני רבות אשר יש להשתמש בתכנון מוקפד מאוד על מנת ליצור חוויה בוטנית ייחודית ומעניינת במיוחד. אנשים רבים בוחרים לקחת חלק מהגינה שלהם ולהקדיש אותה על מנת ליצור פינה בוטנית בעלת צמחים מרהיבים. אז איך עושים את זה אתם שואלים? יש כמה דברים שחשוב לעשות.

אפשר לעשות כזה גם בבית

 

קודם כל הבחירה היא בחירה של יופי

אם נרצה לעשות גינה בוטנית בגינת הבית השלנו אנחנו חייבים להבין שאין כאן מקום לשיקולי צבעים ויופי בעת הביצוע. את הצמחים אנחנו נתאים בהתאם לסוג הקרקע, סוג הקרקע משמש אותנו לגידול של מספר צמחים אשר דורשים סוג אדמה ותנאי אקלים שווים ולכן ניתן לגדלם ביחד ללא כל חשש.

קודם כל הבחירה היא בחירה של יופי

 

ליווי מלא של אנשי מקצוע

אם אנחנו מעוניינים בגינון בוטני אצלנו בבית אנחנו חייבים להשתמש בליווי מלא של איש מקצוע מהרגע הראשון ועד הרגע האחרון. מרגע התכנון של הגינון הבוטני אנחנו נרצה איש מקצוע איכותי שידע לקחת אותנו וללוות אותנו בכל התהליך ולתת לנו את בדיוק את האספקטים הנכונים. איש המקצוע הוא לא רק לחלק התכנוני, גם הביצוע מחייב איש מקצוע איכותי בעל ניסיון שיוכל לעזור לנו בגידול נכון של הצמחים הללו ללא כל חשש. איש המקצוע לא רק יבצע הוא גם יעשה את החלק הטיפולי של הפינה הבוטנית שלנו מאחר ומדובר בצמחים רבים ושונים שצריכים טיפול שונה ועדין במיוחד על מנת שלא נפגע בהם.

ליווי מלא של אנשי מקצוע

 

לסיכום

גינון בוטני הוא לא רק עוד גינון אלא מדובר באחד מן הדברים המעניינים והמרהיבים ביותר שיצא לנו לראות. הם מהווים הנגשה של צמחים בעבור אנשים רבים וכמובן החלק המעניין ביותר בגינון הבוטני הוא שהוא לא רק עוד סתם גינה אלא הוא ממש כלי מחקר בעל משמעות. אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו ולהקים את הפינה הבוטנית שלכם אצלכם בגינה.

תוכן עניינים
לקוחות ממליצים
מאמרים נוספים
גינון ים תיכוני

מחפשים גינון ים תיכוני? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
גינון בר קיימא

מחפשים גינון בר קיימא? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »

[search_professionals_city category="gardners"]