גנן מומלץ הראשון בגינון

4 פתרונות חימום שמתאימים לבית

העובדה שאנחנו נמצאים באמצע החורף מחייבת כל אחד מאיתנו למצוא את הדרך הנכונה לחמם את הבית. ההתקדמות הטכנולוגית מאפשרת לנו היום להנות משיטות שלא היו בעבר, אך יחד עם זאת חשוב לדעת שיש שיטו חימום חדשניות שלא בהכרח יוכלו לספק לנו חימום איכותי. אנחנו כאן כדי לסקור עבורכם מספר שיטות חימום ולספר לכם על היתרונות והחסרונות שלהן.

 

חימום תת רצפתי על בסיס מים

האפשרות הראשונה שעומדת לפניכם הוא לחמם את הבית בעזרת חימום תת רצפתי על בסיס מים. בשיטה הזו מתקינים תחת הרצפה של הבית צינורות שבהם הולכים לזרום מים רותחים. החימום של הצינורות יחמם את הרצפה, והעובדה שאוויר חם עולה כלפי מעלה תחמם את כל המרחב שבו הצינורות מותקנים. אתר תרמו יאפשר לכם לקבל את כל המידע הנדרש על חימום בשיטה הזו.

חימום תת רצפתי על בסיס מים

חימום תת רצפתי על בסיס חשמל

בדיוק כמו חימום תת רצפתי על בסיס מים, גם כאן אנחנו מחממים צינורות שנמצאים תחת הרצפה אלא שהפעם מדובר על חימום שלהם בעזרת הזרמת חשמל. ההתקנה של מערכת כזו זולה יותר מאשר המערכת שעובדת על בסיס מים, אולם מבחינת התפעול היומיומי של המערכת זוהי האופציה היקרה יותר. בכל מקרה, שתי השיטות יעניקו לכם חימום איכותי שלא מייבש את החלל בו הוא עובד.

 

חימום בעזרת מזגן

השיטה הזו היא אחת השיטות הנפוצות לחימום אולם גם ביחס אליה חשוב להכיר שני חסרונות מרכזיים. החיסרון הראשון הוא העלות, כאשר מזגן שדולק על חום גבוה לאורך שעות ארוכות יגרום לחשבון החשמל שלכם לעלות בצורה חדה. בנוסף, החימום שאותו מזגן מפיץ הוא לא תמיד הנעים ביותר לאור העובדה שהוא מייבש על הדרך את החדר שבו המזגן פועל.

 

קמין

בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לחזור ולחמם את הבית שלהם בעזרת קמין. הקמין הוא תנור שאותו מדליקים עם חומרי בעירה, והוא אמור להפיץ חום בכל רחבי הבית. החום שאותו הקמין מפיץ הוא חום נעים ולא מייבש, אולם מבחינת עלות חומרי הבעירה שעל בסיסם הקמין עובד הופכים את האופציה הזו לאחת היקרות ביותר בשוק.

 

מהי הפתרון הטוב ביותר

לשאלה הזו אין תשובה מוחלטת, כיון שכפי שראיתם לכל מערכת יש את היתרונות שלה. המערכות התת רצפתיות מספקות חימום נעים, אולם ההתקנה שלהן יקרה יותר מאשר זו של מזגן. נסו להבין מה התקציב שעומד לרשותכם, והאם יש מגבלות מסוימות על הסביבה שבה אתם אמורים להתקין את מערכת החימום.

 

לסיכום

החורף הגיע ויחד איתו כולנו צריכים למצוא דרך טובה לחמם את הבית. כאן קיבלתם סקירה על מספר שיטות לחמם את הבית כמו חימום תת רצפתי, מזגן או תנור חימום שפועל על חומרי בעירה. זכרו שהמחיר לא מסתיים בהתקנה של המערכת וקחו בחשבון גם את התפעול שלה.

פתרונות חימום שמתאימים לבית

תוכן עניינים
לקוחות ממליצים
מאמרים נוספים