גנן מומלץ הראשון בגינון

4 משחקי קופסא שאפשר לשחק בחצר

אחת הדרכים המהנות ביותר להפיג את השעמום ולהנות מאחר צהריים רגוע עם המשפחה היא באמצעות משחקי קופסא, אותם ניתן לשחק גם בתוך הבית וגם מתחת לכיפת השמיים בחצר. משחקי הקופסא מלווים אותנו כבר שנים רבות, ועם השנים השנו והתפתחו כך שניתן למצוא זה לצד זה משחקים חדשים יחד עם משחקי קופסא וותיקים בני אלפי שנים. אם אתם מחפשים משחקים שווים במיוחד לשחק עם המשפחה בחצר, הנה כמה משחקים מומלצים.

 

משחקי קופסא – דרך מנצחת לפיתוח החשיבה

מעבר להנאה המרובה, התנתקות ממסכים ובילוי זמן איכות עם משפחה וחברים, משחקי קופסא מסוימים יכולים לשפר משמעותית את החשיבה והיכולות האסטרטגיות שלכם ושל בני משפחתכם. משחקים כגון שחמט או קטאן, מתבססים על חשיבה אסטרטגית ותכנון מהלכים בעלי השלכות על האופן בו המשחק יתקדם.

דוגמא מצוינת לכך ניתן לראות בשחמט, אותו היו מלמדים אצילים ומלכים בהיסטוריה בשביל לפתח אצלם יכולות חשיבה מחוץ לקופסא ואסטרטגיות ניצחון. גם אם אתם מעדיפים לשחק משחקים יותר קלילים ופשוטים, אין ספק שלבלות אחר צהריים רגוע בחצר הביתית שלכם עם משחקי קופסא יחד עם משפחה וחברים היא דרך מעולה לשבור את השיגרה.

משחקי קופסא – דרך מנצחת לפיתוח החשיבה

שחמט

כפי שהסברנו מקודם, שחמט הוא בין המשחקים שהכי מפתחים את יכולות החשיבה, ומהווה מזה אלפי שנים את אחד ממשחקי הקופסא הפופולריים ביותר בעולם. בהתחשב בעובדות אלו, לא מפתיע שהכינוי שניתן למשחק השחמט הוא "משחק המלכים".

בשנים האחרונות, אנחנו רואים יותר ויותר אנשים שמתחילים להביע עניין במשחק השחמט ומבקשים ללמוד לשחק אותו ברמה גבוהה יותר. שחקני שחמט רבים מוצאים את מבוקשם במגוון קורסי שחמט למתחילים.

 

שש בש

אף על פי שמקור משחק השש בש הוא באיזור עירק של ימינו, אין הרבה משחקים שמסמלים את ההוויה הישראלית יותר ממנו. משחק השש בש מקושר לרוב לים ולמשחק תחת כיפת השמיים, מה שהופך אותו לאחד המשחקים האולטימטיביים לשחק בחצר ביחד עם המשפחה. בניגוד לשח מט, שש בש מערב מידה לא קטנה של מזל, אך גם של ניסיון והבנת משחק שהופכת אותו למהנה וזורם עבור קטנים וגדולים כאחד.

שש בש

מונופול

משחק המונופול הוא משחק שאנשים רבים ברחבי העולם יכולים להגיד שהם גדלו עליו. משחק האסטרטגיה והחשיבה הכלכלית שהביא לעולמנו מושגים כמו "כרטיס יציאה מהכלא", הוא בין המשחקים הטובים ביותר לשחק בחצר עם חברים ומשפחה. עם זאת, כדאי לקחת בחשבון שמשחקי מונופול יכולים להמשך זמן רב, אך בהחלט מקובל לעצור את המשחק ולהמשיך אותו במועד מאוחר יותר.

 

קטאן

ביחס למשחקים האחרים המוזכרים למעלה, קטאן הוא משחק קופסא חדש יחסית. למרות גילו הצעיר, קטאן הצליח להפוך לשובר קופות בינלאומי עם מיליוני מעריצים מסביב לעולם. בדומה למונופול, גם קטאן מעודד חשיבה אסטרטגית וכלכלית בשביל לנצח, ובנוי למשחק של כמה משתתפים – מה שהופך אותו למשחק מצוין לשחק בחצר.

קטאן

תוכן עניינים
לקוחות ממליצים
מאמרים נוספים

[search_professionals_city category="gardners"]