גנן מומלץ הראשון בגינון

4 כללי ברזל לעיצוב הגינה

הגינה יכולה להיות אזור מרכזי בבית, שישמש אתכם רוב השנה בשל מזג האוויר הנעים בישראל, יאפשר אירוח משפחה וחברים, חגיגת ימי הולדת ושבתות רגועות בצל העצים והפרחים – או עוד חלל מבוזבז עם פוטנציאל עצום שאתם לא יודעים איך לנצל.

לא חבל? ישראלים רבים מבינים לאחרונה את חשיבות עיצוב ותכנון הגינה הפרטית שלהם, כדי שתהפוך לחלל פרקטי, נעים ומזמין עבור כל דרי הבית ואורחיהם. איך ניגשים לתהליך העיצוב? קבלו את הטיפים הכי חשובים במאמר זה.

 

הגינה הפרטית שלכם יכולה להיות הרבה יותר מגינה

בין אם בבית פרטי או דירת גן, ישראלים רבים מחפשים את ההזדמנויות לשהות בחוץ. האקלים בארץ מאפשר ליהנות משהייה מחוץ לבית ברוב המוחלט של השנה, ועל כן ניתן לראות השקעה משמעותית של בעלי גינות בחלל הפרטי שלהם.

עיצוב גינות חכם יכול להפוך את הגינה לגן עדן שהוא רק שלכם – עם פריסה חכמה של המרחב, עיצוב שעושה לכם נעים בעיניים וטוב על הלב וריהוט גינה מושלם שסוגר את החבילה. אבל איך עושים את זה נכון וחכם? ככה:

הגינה הפרטית שלכם יכולה להיות הרבה יותר מגינה

תכנון סביב צרכי הבית

חשבו על צרכי המשפחה שלכם – כמה נפשות אתם? כלומר כמה מקומות ישיבה יש לתכנן? מה לגבי מיטות שיזוף, או להפך – הצללות גדולות כדי לאפשר ישיבה בצל? האם אתם משפחה שתעשה שימוש בבריכת שחייה? האם יש לכם בכלל איפה לבנות אחת? קחו בחשבון את אופייה הייחודי של משפחתכם ועצבו את הגינה בצורה שתתאים לכם ולשגרה שלכם.

 

אל תיכנעו לטרנדים חולפים

כולנו לוטשים עיניים בבתי הסלבס המרתקים, המעוצבים לפי הטרנדים הכי חמים לאותה התקופה. אך טרנדים גורלם לחלוף, וככאלו שאין להם את הפנאי, הזמן או התקציב להחליף גינות על ימין ועל שמאל, כדאי שתדבקו בסגנון עיצובי שיהיה אותנטי לכם ולטעם שלכם, וגם ישתלב טוב עם שאר הבית שלכם.

אל תיכנעו לטרנדים חולפים

פרקטיות היא שם המשחק

בתכנון חכם של גינה פרטית, ניקח בחשבון את עניין הפרקטיות. גודל הגינה והשטח עימו ניתן לעבוד, כיוונה, קירבתה למוקדי רעש או דווקא אזורים שקטים, גובה התקציב האפשרי לפרויקט, התאמת האקלים אל האלמנטים העיצוביים השונים שנרצה לשלב בגינה, ועוד. השתדלו לשלב את הצרכים האישיים שלכם עם מה שניתן להגיע אליו במציאות.

 

בחירת צמחייה מתאימה

אולי בדמיונות שלנו יש עצים עצומים לצד ערוגות אקזוטיות וגידולי ירקות מופרעים, אבל לא תמיד הדבר אפשרי במציאות. חשוב להבין את סוג האקלים, סוג הקרקע עליה אנחנו יכולים לסמוך בשתילת הצמחייה שלנו, מה מתאים לה ומה פשוט לא יפרח או יצמח.

בחירת צמחייה מתאימה

 

לסיכום

עיצוב גינות הוא אמנות לשמה. הוא מצריך חשיבה יצירתית ופתוחה, ידע רב באלמנטים עיצוביים והבנה של צרכי הלקוח, וכן גם הסתכלות פרקטית על הנתונים הקיימים, הגודל, התקציב וחלון הזמן, בכדי ליור יחדיו את הגינה המושלמת שהלקוחות לא ירצו לצאת ממנה.

תוכן עניינים
לקוחות ממליצים
מאמרים נוספים

[search_professionals_city category="gardners"]