גנן מומלץ הראשון בגינון

שעוני גברים

פעם היינו משתמשים במיקומה של השמש כדי לקבל איזה מושג לגבי כמה זמן עבר מאז שקמנו וכמה ממנו עוד נשאר לנו עד שנלך לישון. כיום, כשמדידת הזמן מבוצעת במגוון שיטות כה רחב ורמת הדיוק שלה כה גבוהה, אנו משתמשים בשעון להרבה מעבר למטרה זו. שעוני גברים לא משמשים רק לסימון השעה, הם גם אקססורי אופנתי לכל דבר, והם מעידים פעמים רבות על מי שעונד אותם

 

סמל סטטוס

שעוני גברים יכולים לשדר לסביבת הגבר העונד אותם לא מעט מידע על אופיו, על העדפותיו, ובדרך כלל גם על הסטטוס שלו, וזאת באמצעות שימוש בקודים של מוסכמות חברתיות. זה יכול להיות באמצעות העיצוב שלהם, שיכול לנוע על הסקאלה שבין עיצוב קלאסי ונקי דרך סולידי וקונפורמיסטי ועד נוצץ ויוקרתי. זה יכול להיות באמצעות המיתוג שלהם דרך פרסומים במדיה השונות לכיוונים רבים ומגוונים כמו למשל התמודדות האדם אל מול איתניו של טבע פראי או מתיחת גבולות היכולות האנושיות באמצעות בחירה בספורט אתגרי וכן הלאה. אבל נדמה שבקלות יהיה ניתן להסכים על כך ששעון הוא אביזר יוקרה מן המעלה הראשונה, ומי שרוכש מותגים מסוימים עושה זאת כדי לשדר אמידות ועושר כלכלי.

 

אביזר אופנתי

התדמית שמנסה לשדר גבר שעונד מותג מסוים או דגם ספציפי של שעון, לרוב תהיה תואמת את התדמית של היצרן שממתג אותו. עם זאת, גם למראה של השעון יש שפע של אלטרנטיבות שבהן ניתן לעשות שימוש וכמעט שאין גבול לאפשרויות. למשל: יוקרה יכולה להיות משודרת באמצעות שיבוץ המסגרת באבנים יקרות ונוצצות או שימוש במתכת מבריקה זהובה או כסופה. אמירה מתריסה יכולה לבוא לידי ביטוי דרך שימוש בשילוב צבעים שאיננו שגרתי, או שימוש בציורים של דמויות קומיקס ילדותיות בשעונים המיועדים למבוגרים. אמירה ספורטיבית תבוא למשל לידי ביטוי באמצעות שימוש בצבעי מועדון הספורט שאותו מעריץ העונד, או אפילו סמלים של קבוצה ספציפית.

 

תחכום והתחכמות

ישנם שעוני גברים מסוימים אשר מעידים יותר מכל על מידת התחכום של מי שעונד אותם: שעונים חכמים, מן הסוג שמתממשק עם הטלפון החכם, עם המחשב ועם הענן. גבר שעונד שעון מתקדם, כזה משדר אוטומטית כלפי הסביבה שהוא אדם מתוחכם ומאמץ מוקדם של טכנולוגיה (early adapter). שהוא ספורטיבי יותר ומקפיד על בריאות ועל מעקב צמוד אחר מצבו הפיזי. שהוא צעיר, חדשני וקרוב לוודאי גם חובב מוזיקה. שעונים חכמים יכולים לשמור אותנו בה בעת מעודכנים ומחוברים, וגם עדכניים למראה תוך הפגנת עושר אם מדובר בדגם החדש ביותר הקיים בשוק.

 

סיכום

שעון לגבר יכול להיות המון דברים: תכשיט אופנתי, אביזר יוקרה, חפיץ (גאדג'ט) פרקטי ומה לא, בעצם. מה שבטוח זה שאין גבר שלא ימצא שעון מתאים שימצא חן בעיניו.

שעון אופנה

תוכן עניינים
לקוחות ממליצים
מאמרים נוספים