גנן מומלץ הראשון בגינון

מה עושה הנדסאי אדריכלות נוף?

לאחרונה אפשר לשמוע יותר ויותר אנשים מדברים על  ״אדריכלות נוף״ ובצדק. מדובר באחד התחומים המעניינים ביותר בתחום הבנייה והתכנון העירוני. אדריכלות נוף משלבת חשיבה יצירתית, יכולת מקצועית נרחבת, הכרות מעמיקה עם מרחבים ואפילו סוציולוגיה! 

אם אתם נמשכים לכל התחומים האלה או אפילו לחלקם, יכול להיות שזה בדיוק המקצוע עבורכם! אז מה  זה בכלל אדריכלות נוף, ולמה זה אחד המקצועות הנחשקים ביותר היום? מה עושה הנדסאי אדריכלות נוף? במה בא לידי ביטוי תחום ההתמחות שלו? ומה כוללים הלימודים? כל השאלות שתרצו לדעת על הנדסאי אדריכלות נוף, מרוכזות במקום אחד! קדימה מתחילים!

 

מה זה אדריכלות נוף?

בעבר המושג אדריכלות התייחס רק לעיצוב חללים, מבנים, בנייני וכדומה, אך כיום נהוג לפתח חשיבה יותר מלאה והוליסטית סביב בנייה במרחב. כיום רוב היזמים, הקבלנים ואפילו משרד ממשלתיים ועיריות זקוקים לאדריכלי נוף. בשנים האחרונות עולה יותר ויותר המודעות לחשיבות תכנון ופיתוח מרחבי מחיה, מגורים וסביבות עבודה לבני האדם תוך התייחסות למרחבים פתוחים וירוקים אדריכלי הנוף ידאגו לסביבה מסביב למבנה עצמו, לשילוב נכון של המבנה במרחב ולדברים כגון: צמחייה, אסתטיקה, הצבת אלמנטים במרחב ועוד. אדריכלי נוף יכולים גם לעצב פארקים, גנים ואפילו רחובות וכיכרות בנוסף חלק מהאנשים העוסקים בתחום יעסקו גם בשימור הטבע, נושא מרתק לכשעצמו.

היום אחת הדרכים להתחיל לעבוד בתחום היא דרך לימודי הנדסאי. בבית ספר או מכללה מצוינים תוכלו לרכוש את כל הכלים הדרושים לכם על מנת להפוך להנדסאי אדריכלות נוף!

 

למי מתאים להפוך להיות  הנדסאי אדריכלות נוף?

אתם בתחילת חייכם המקצועיים או שאתם שואפים לעשות שינוי בקריירה וללמוד משהו חדש? אם אתם מחפשים מקצוע שמשלב אסתטיקה, חשיבה יצירתית ואומנותית עם חשיבה על מבנה החיים והחברה, ובנוסף יש לכם יכולת הבנה וקליטה טכנית מהירה – המקצוע הזה יהיה מושלם עבורכם! יכול להיות שאין לכם את כל הכישורים לעיל, אלא רק חלק מהם, אך אם יש לכם תשוקה למקצוע המרתק הזה. אם זה המצב  תוכלו ללמוד את הכישורים החסרים לכם. בחרו במקום מקצועי, יסודי ובעל מוניטין מצוין כגון מכללה למינהל, כך תוכלו להתחיל לסלול את הדרך שלכם במקצוע המדהים הזה!

 

מה עוד חשוב לדעת? שני דגשים נוספים חשובים ומעניינים על המקצוע!

  • לימודים מעמיקים ומורכבים – הנדסאי אדריכלות נוף לומדים לימודים מעמיקים הכוללים גם מתמטיקה וכמובן הנדסה. אך לא רק. לצד המקצועות האלה תלמדו גם תכנון עירוני, חשיבה יצירתית במרחב הציבורי, סוציולוגיה של המרחב, לימודים אורבניים ועוד.
  • פארקים, רחובות ופרויקטים – בסופו של דבר תוכלו לעבוד במגוון רחב של פרויקטים ותוכלו לעצב פארקים, לתרום לעיצוב עירוני או לעצב את המרחב הציבורי של פרויקט בניינים גדול.

 

הנדסאי אדריכלות עיצוב הוא מקצוע מרתק והביקוש אליו רק הולך וגדל. אם יש לכם תשוקה לתחומים בהם עוסק הנדסאי אדריכלות נוף, יכול מאד להיות שזה הכיוון בשבילכם!

ביטוח למלון – מה זה בכלל

תוכן עניינים
לקוחות ממליצים
מאמרים נוספים

[search_professionals_city category="gardners"]