גנן מומלץ הראשון בגינון

את חושדת שבעלך בוגד בך? מה עושים עכשיו

מעטים המצבים המטלטלים והכואבים יותר מלחשוד שבן או בת הזוג שלך בוגדים בך. זה מצב קשה ומורכב שמעורר רגשות חזקים והרסניים של חוסר ביטחון, כעס, שבירת האמון וכאב לב. למרות הקושי הרב, אם יש לך חששות סבירים, חשוב להתמודד עם זה בדרך חכמה ויעילה. להלן מספר שלבים שכדאי לנקוט כאשר את חושדת שבעלך בוגד בך.

 

קודם כל ולפני הכול, קחי נשימה עמוקה. זה טבעי ומובן להגיב בצורה רגשית קשה נוכח חשדות כואבים כאלה. בגידת בני זוג היא עניין קשה מאוד, אבל חשוב לשמור על קור רוח ולא לקבל החלטות חפוזות מתוך סערת רגשות מטלטלת. בנוסף, שתפי אדם קרוב או בן משפחה בחשדות ובקושי, בשלב כזה תמיכה היא דבר חשוב.

בעל בוגד

שנית, בחני את העובדות בצורה בהירה ככל הניתן. לפני שתתקדמי בכל צעד אחר, עצרי רגע ותשאלי את עצמך – מה בעצם הביא אותך לחשוד שיש משהו לא תקין? אספי את כל הסימנים והרמזים שהעלו את החשד והעריכי האם יש בהם בסיס או שמא את מפרשת יתר על המידה? חשוב להבין את המצב לעומקו תוך הסתכלות רחבה וברורה.

במידה ואת משוכנעת בתחושות הבטן שלך ויש לך חששות רציניים שיש כאן בגידה אמיתית מצד בן הזוג, שקלי לנקוט צעדים למעקב אחריו. שימי לב להתנהגויות חריגות שלו, התרחקות רגשית ואינטימית, להיעדרויות בשעות חריגות או לשיחות טלפון סודיות. בנוסף, ניתן לשכור את שירותיו של חוקר פרטי, מקצועי ומיומן במקרים כאלו על מנת להגיע לאמת הברורה תוך שמירה על פרטיות וסודיות מוחלטת.

לאחר שאגרת רגשות ואספת מספיק עובדות וראיות, הגיע הזמן לשוחח על כך ישירות עם בן הזוג. בכדי שהשיחה תישאר בשליטה ותהיה עניינית ככל האפשר, אל תמהרי להטיח האשמות או לדבר בצורה תוקפנית. במקום זאת, חלקי עם בן הזוג את הסיבות לחששותייך, צייני את העובדות אליהן את מודעת ובקשי ממנו הסבר כנה. תני לו להיות כנה עמך, להסביר ושמעי באמת למה יש לו לומר.

במידה ולאחר השיחה תתוודעי כי אכן יש כאן סיטואציה של בגידה, תצטרכו לשקול האם הקשר ניתן עוד לשיקום. לעיתים יש נסיבות קשות שבהן לא ניתן עוד להציל את הקשר הזוגי, וצריך גם לזהות אם זה המצב. אם יש בגידה חוזרת ונשנית, התכחשות, אלימות או התנהגות אחרת בלתי נסלחת, לפעמים הדבר הנכון הוא סיום הקשר. קבלי החלטה זו במלוא האחריות, אך גם אל תרשי לעצמך להישאר בקשר הרסני או מסוכן.

 

לסיכום

חשדות בבגידה הם עניין לא פשוט כלל. למרות הקושי הרב, הגישה המנצחת לטובתך היא לנהוג ברגישות וזהירות. לאסוף עובדות, לשוחח בפתיחות ולנסות לשקם את הקשר. אם זה לא מצליח, לפעמים עדיף לפרק את החבילה ולצאת למסלול חדש ובריא יותר בחיים. בכל מקרה, חשוב שתיקחי החלטה מושכלת וסופית למען הרווחה הנפשית שלך והמשך חיים בריאים ושלווים.

לחשוד שבעלך בוגד

תוכן עניינים
לקוחות ממליצים
מאמרים נוספים