גנן מומלץ הראשון בגינון

חולדות בחצר? כך תתמודדו איתן!

הן מזיקות לציוד, מעבירות מחלות, יש להן ריח נוראי והן מעבירות חלחלה בקרב רבים – נעים להכיר (או שלא), חולדות! מה עושים במקרה שיש לכם חולדות בחצר ואיך נפטרים מהמטרד כמה שיותר מהר? ריכזנו לפניכם את כל מה שחשוב לדעת. בהצלחה!

 

לפני הכל – האם אלה חולדות בחצר שלנו?

אנשים רבים אשר חושדים שיש להם חולדות בחצר, ממהרים לנקוט בפתרונות שונים, מבלי לזהות את הבעיה בוודאות ובכך הם מבזבזים כסף רב ולא פחות חשוב, זמן יקר. חולדות מתרבות במהירות ולכן חשוב לזהות אותן ואת חומרת המצב, על מנת להתאים לבעיה את הפתרון הטוב ביותר.

אז איך מזהים חולדות בחצר? הדרך הפשוטה ביותר היא כמובן לראות אותן בעין (חולדות מתרוצצות, בעיקר בשעות החשיכה, או גופת חולדה) , אך ישנם סימני זיהוי נוספים:

  • חורים בקירות
  • חוטי חשמל אכולים
  • חורים / סימני שיניים בקרטונים
  • אוכל נגוס
  • מחילות באדמה
  • צואה שחורה, דמוית אורז בר (בעיקר באזורי מסתור כמו ארונות חשמל, מאחורי ובתוך ריהוט, בסמוך לחלונות וכד'
  • קולות של גירודים בקירות, גג או צנרת הבית
  • ריח של שתן
  • התנהגות מוזרה של בעלי החיים הביתיים בלילה (נביחות, חיפוש אחר "משהו")

לפני הכל – האם אלה חולדות בחצר שלנו?

השלב הראשון – מניעה

חושדים שיש לכם חולדות בחצר? כך תתמודדו איתן! השלב החשוב ביותר הוא שלב המניעה – אל תהיו "אטרקטיביים" עבורן ואפשרו להן לעבור לחצר אחרת. איך עושים את זה?

חולדות מכרסמות הכל חוץ מבטון וזכוכית, אך גם אם תקיפו את החצר בגדר גבוהה מחומרים אלה, הן ימצאו את הדרך להיכנס (יטפסו, יכנסו דרך הצנרת וכיו"ב – הן חכמות!) לכן חשוב לא להשאיר בחוץ אוכל (את בעלי החיים האכילו בבית), גיזמו את הצמחיה הגבוהה והסירו צמחים מתים ופירות רקובים, פזרו פלפל (שחור/לבן/אדום) או ציפורן בנדיבות בשולי הגינה, הזמינו ינשופים ועופות נוספים לקנן בגינתכם (קופסת קינון וכלי מים יעשו את העבודה בדרך כלל) והתקינו מלכודות ייעודיות (לא דבק!) במקומות בהן אין גישה לבעלי החיים הביתיים וילדים.

זיהיתם פתחי מחילות? עטו כפפות על ידיכן ופזרו לידם קרח יבש – הקרח פולט פחמן דו חמצני שיהרוג את החולדות. להזמנת מדביר מומחה לחצו כאן

השלב הראשון – מניעה

השלב הבא – הדברה

אם כל האמצעים שנקטתם בהם לא עזרו תוך פרק זמן קצר, אין מנוס מהזמנת מדביר מקצועי לביצוע הדברה נגד חולדות. חשוב להבין שבנוסף לחוסר נוחות, חולדות מביאות מחלות שונות, לרבות הפטיטיס E וטיפוס. הדברה זאת נעשית לרוב באמצעות מלכודות קפיץ מיוחדות אשר הורגות את החולדות במקום ו/או תיבות האכלה בהן רעל מיוחד.

לסיכומו של דבר, חולדות בחצר יכולות להוות מטרד אמיתי, בעייה תברואתית ולהלך אימים על דרי הבית וחיות המחמד. לכן, חשוב למנוע את הגעתן ובמקרה הצורך, להיעזר במדביר מקצועי שיטפל בבעיה ויאפשר לכם ליהנות מחצר ביתכם.

השלב הבא – הדברה

תוכן עניינים
לקוחות ממליצים
מאמרים נוספים