גנן מומלץ הראשון בגינון

התקנת גדר חיה

מחפשים התקנת גדר חיה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים. כולם עומדים בתו האיכות הנוקשה של ה"מקצוענים",
הזמינו עכשיו:

גדר חיה היא שורה של שיחים או עצים קטנים הנטועים קרוב זה לזה, כאשר לפעמים גוזמים אותם בצורה ישירה ולעיתים נותנים להם לגדול בצורה טבעית. גדרות חיות משמשות לרוב ליצירת גבול, או מחסום בין אזורים שונים בגינה, או כדי לספק פרטיות או מחסה מפני רוח ורעש.

 

התקנת גדר חיה
התקנת גדר חיה

מאילו צמחים ניתן להתקין גדר חיה

התקנת גדר חיה ניתנת ממגוון צמחים, כולל שיחים שירוקים כל השנה, עצים נשירים, שיחים פורחים או אפילו עצי פרי. צמחי גדר חיה נפוצים כוללים רוזמרין, טקסוס, דפנה ועוד רבים אחרים. גדרות יכולות להיות בצורתן הטבעית, בהתאם לאפקט הרצוי, וניתן לשמור עליהן בגבהים וברוחבים שונים כדי להתאימם לגינה ולתפקיד הגדר החיה. בדרך כלל נדרשת חיתוך קבוע כדי לשמור על צורת הגדר ולעודד צמיחה צפופה.

 

מהם היתרונות של שימוש בגדר חיה בגינון

לבחירת התקנת גדר חיה יש מספר יתרונות לשימוש בגינה, הכנו עבורכם רשימה קצרה:

1. פרטיות

גדר חיה יכולה ליצור בידוד טבעי שחוסם את הנוף של הגינה או הנכס משכנים או עוברי אורח.

2. אבטחה

התקנת גדר חיה עשוי להועיל בחסימת והרתעת מסיגי גבול ופולשים, שכן לא ניתן לתצפת בקלות לגינה ולבית.

3. הגנה מפני הרוח

גדרות מסוג זה יכולות לספק מחסה ולהפחית את החשיפה לרוח, להגן על צמחים עדינים ולשפר את תנאי הגידול.

4. הפחתת רעש

גדרות יכולות לעזור לעמעם צלילים מרחובות סמוכים, מהתנועה או מהשכנים.

5. אסתטיקה

התקנת גדר חיה יכול להוסיף יופי ועניין ויזואלי לגינה, וליצור גבול או מוקדים שמושכים את העין.

6. תחזוקה נמוכה

לאחר התקנת גדר חיה, הגדרות בדרך כלל צריכות תחזוקה נמוכה ודורשות פחות טיפול מאשר מאפיינים אחרים הקיימים בגינה, כגון מדשאות או ערוגות פרחים. התחזוקה העיקרית שנדרשת היא חיתוך קבוע כדי לשמור על צורתם.

תחזוקה נמוכה

איך מתקינים גדר חיה

להלן השלבים הכלליים להתקנת גדר חיה:

בחרו את הצמחים המתאימים בחרו בצמחי גדר חיה המתאימים לאקלים שלכם, לסוג האדמה, לכמות השמש בגינה ולגובה ולרוחב המיועדים לגדר החיה. יש לקחת בחשבון גורמים כמו קצב גדילה, סבילות לבצורת, עמידות למחלות ודרישות תחזוקה.
ניקוי והכנת השטח לפני התקנת גדר חיה מומלץ לנקות את השטח מכל צמחים, פסולת או עשבים קיימים. לאחר מכן חופרים תעלה לאורך הקו המיועד של הגדר, ומוודאים שהיא עמוקה מספיק כדי להכיל את השורשים של הצמחים.
מילוי הקרקע במידת הצורך, הוסף דשן, תוספים או תיקוני קרקע לשיפור איכות הקרקע והניקוז.
שתילת הצמחים מניחים את הצמחים בתעלה, מרווחים אותם לפי המרחק המומלץ לפי המלצת חנות הצמחים. יש לוודא שהצמחים מפולסים וישרים, לאחר מכן ממלאים את התעלה באדמה, ולבסוף מהדקים את האדמה בעדינות סביב שורשי הצמחים.
השקיה וחיפוי השקה היטב את הגדר החדשה שנשתלה, בנוסף מומלץ לפזר חיפוי של אבנים או חומר אחר סביב בסיס הצמחים, כדי לשמור על לחות ולדכא עשבים שוטים.
גיזום ותחזוקה לאחר שהצמחים התבססו, התחילו לגזום את הגדר באופן קבוע כדי לעודד צמיחה צפופה ולשמור על הצורה הרצויה. יש להשקות את הגדר בתקופות יבשות ולדשן לפי הצורך.

 

חשוב לציין שהשלבים והטכניקות הספציפיות להתקנת גדר חיה עשויים להשתנות בהתאם לצמחים שתבחרו ולתנאי הגינה, לכן תמיד כדאי לעשות מחקר או להתייעץ עם גנן מומחה לפני שמתחילים.

חשוב לציין שהשלבים והטכניקות הספציפיות להתקנת גדר חיה עשויים להשתנות בהתאם לצמחים שתבחרו ולתנאי הגינה, לכן תמיד כדאי לעשות מחקר או להתייעץ עם גנן מומחה לפני שמתחילים.

איזה סוג של צמחים הם הטובים ביותר עבור גדר חיה

כאשר בוחרים צמחים לגדר חיה, חשוב לקחת בחשבון את האקלים החם והיבש של מדינתנו. הנה כמה אפשרויות שיכולות לעבוד היטב:

1. עצי ברוש ​​(Cupressus sempervirens)

עצים אלו משמשים בדרך כלל לגדר חיה בישראל מכיוון שהם עמידים לבצורת וגדלים במהירות. בדרך כלל הם צומחים באופן צר וזקוף מה שהופך אותם לאידיאליים ליצירת גדר חיה רשמית יותר.

2. הרדוף (Nerium oleander)

הרדוף הוא שיח ירוק כל השנה, ובעונת הפריחה הוא מגדל פרחים יפים וצבעוניים וניתן לגזום אותו לגדר חיה צפופה. הוא עמיד לבצורת ויכול להתמודד עם האקלים החם והיבש של ישראל.

3. רוזמרין (Rosmarinus officinalis)

רוזמרין הוא עשב ארומטי שיכול לשמש גם כצמח גדר חיה. זוהי בחירה פופלארית ביותר, יש לו עלים קטנים וצפופים והוא מגדל פרחים כחולים באביב. הוא עמיד לבצורת ויכול להתמודד עם האקלים החם והיבש של ישראל.

ישנם צמחים רבים אחרים שניתן להשתמש בהם לגדר חיה, כולל עצי מחט, שיחים פורחים ועצי פרי. בעת בחירת צמחים לגדר חיה, קחו בחשבון גורמים כמו קצב צמיחה, עמידות למחלות, סבילות לבצורת ודרישות תחזוקה. חשוב גם לחקור את הצרכים והמאפיינים הספציפיים של כל צמח כדי להבטיח שהוא מתאים לגינה שלך.

רוזמרין (Rosmarinus officinalis)

למה כדאי לשכור גנן מקצועי בשביל התקנת גדר חיה

ישנן מספר סיבות מדוע כדאי לשקול להזמין גנן מקצועי להתקנת גדר חיה:

1. מומחיות

לגננים מקצועיים יש את הידע והניסיון לבחור את הצמחים המתאימים לגינה ולאקלים שלך, ולהתקין אותם בצורה נכונה כדי להבטיח את בריאותם וחיוניותם לאורך זמן. הם יכולים גם להציע עצות לגבי טכניקות הגיזום הטובות ביותר, לוחות זמנים להשקיה ונהלי תחזוקה אחרים כדי לשמור על הגדר החיה במיטבה.

2. ציוד

התקנת גדר חיה דורשת כלים וציוד מיוחדים, כגון מחפרון. לגננים מקצועיים יש גישה לכלים אלו והם יכולים להשלים את העבודה ביעילות מירבית.

3. חיסכון בזמן

התקנת גדר חיה יכולה להיות תהליך שלוקח זמן ועבודה, במיוחד עבור גדרות גדולות יותר או עיצובים מורכבים. שכירת גנן מקצועי יכולה לחסוך זמן ומאמץ, ולאפשר להתמקד בהיבטים אחרים של הגינה.

4. חסכוני

אמנם שכירת גנן מקצועי עשויה להיות כרוכה בעלות מוקדמת, אך זו יכולה להיות השקעה משתלמת בטווח הארוך. גדר חיה המותקנת היטב יכולה להוסיף ערך לנכס ולספק יתרונות כגון פרטיות, אבטחה והפחתת רעש.

חסכוני

תוכן עניינים
לקוחות ממליצים
מאמרים נוספים
סידור אבנים לגינה

מחפשים סידור אבנים לגינה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת מחשב השקיה

מחפשים התקנת מחשב השקיה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת צינור השקיה

מחפשים התקנת צינור השקיה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת טפטפות

מחפשים התקנת טפטפות? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים. כולם

קרא עוד »
מערכת השקיה אוטומטית

מחפשים מערכת השקיה אוטומטית? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת מערכת השקיה

מחפשים התקנת מערכת השקיה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »