גנן מומלץ הראשון בגינון

האם מומלץ לערוך הסכמי ממון והסכמי קדם נישואין?

הסכמי ממון והסכמי קדם נישואין, הנתפסים לעיתים כלא רומנטיים, משחקים תפקיד משמעותי במערכות יחסים מודרניות. בניגוד לתפיסה שהסכמים אלו מהווים פגיעה באמון ובמחויבות ההדדית, הרי שמשמעותם הפוכה. הם מהווים עמוד תווך של יציבות ומספקים הגנה מרבית, בהירות והוגנות, למקרים בהם נצטרך אותם. בואו נבחן את היתרונות הקיימים להסכמים אלו.

 

אמון הדדי בין בני הזוג

אחד היתרונות המרכזיים שיש להסכמי ממון והסכמי קדם נישואין הוא בהירות כלכלית. הסכמים מעין אלו מאפשרים לזוג טרי לערוך תיאום ציפיות מושלם ולחלק את האחריות הפיננסית בצורה בוגרת ואחראית. דווקא עריכת חוזה מסוג זה, עשויה לבנות בסיס של אמון הדדי והבנה. זוהי שקיפות שבאפשרותה למנוע מחלוקות פיננסיות עתידיות – המהוות מקור נפוץ למריבות ומחלוקות בגירושין – מלכתחילה. בפנייה לעורך או עורכת דין מנוסים ורגישים כמו עורך דין דיני משפחה רחל שחר, שינסחו הסכם ממון באופן מקצועי, אפשר להבטיח עתיד פוטנציאלי טוב יותר.

הסכמי ממון

 

הגנה אישית על נכסים

הסכמי ממון מבטיחים הגנה אישית במקרים בהם אחד מבני הזוג מחזיק בנכסים אישיים, בהון עצמי או בירושה פוטנציאלית. במקרים בהם אין הסכם ממון, הנכסים יתחלקו שווה בשווה בין בני הזוג ללא התחשבות במקור הנכסים והכסף. על מנת להבטיח כי הנכסים יישארו מוגנים, כדאי לערוך הסכם ממון והסכמי קדם נישואין. הסכמים אלו מקיפים את כל סוגי המקורות הכלכליים, כמו נדל״ן, עסק, חסכונות ועוד.

 

ביטחון אישי כנגד חובות

יתרון נוסף שיש להסכמים אלו הוא במקרה בו לאחד מבני הזוג יש חוב שעדיין לא נפרע. הסכמי ממון יכולים לציין כי החוב הוא באחריותם הבלעדית של בן או בת הזוג החייבים. במקרים בהם לא נחתם הסכם ממון בין הצדדים, יכול להיווצר עומס בלתי הוגן על הצד השני במקרה של גירושין. הסכמים אלו יוצרים חלוקה הוגנת, ומבטיחים כי כל אחד מבני הזוג אחראי בלעדי על התחייבויותיו הפיננסיות.

עתיד הילדים

 

דאגה כנה לעתיד הילדים

גם במקרה של נישואין ראשונים ובמיוחד במקרה של נישואין שניים, בהם כבר יש ילדים לאחד או שני הצדדים, הסכמי ממון מבטיחים שהעושר האישי או האמצעים הכלכליים להבטחת עתיד הילדים, יישארו בחזקת ההורה גם במקרה של גירושין. הדבר מסייע לא רק לפתרון סכסוכים עתידיים בין הצדדים, אלא גם לעתיד הילדים.

 

לסיכום

אמנם הסכמי ממון הם נושא רגיש בקרב לא מעט זוגות חדשים, אך תמיד כדאי לחשוב קדימה במבט רציונאלי. הסכם ממון עשוי לקרב בין הזוג, להבטיח כי על כל מקרה שלא יבוא, לא יתקיימו ריבים וסכסוכים שעלולים להשאיר טעם מר. ההסכם יסייע לאמון בתוך מערכת היחסים, יגן על האינטרסים הכלכליים של כל אחד מבני הזוג, ויבטיח כי כל אחד יישא באחריות אישית להתנהלותו הפיננסית וידאג לעתיד הילדים בצורה המיטבית.

הסכמי ממון

תוכן עניינים
לקוחות ממליצים
מאמרים נוספים
שעונים מומלצים לנשים

בחירת שעון לנשים יכולה להיות משימה מאתגרת כיוון שיש מגוון עצום של דגמים וסגנונות זמינים בשוק. כדי לעזור לכן לנווט בים האפשרויות הרחב הזה, הכנו

קרא עוד »