גנן מומלץ הראשון בגינון

הכנה לכיתה א' – איך ואיפה כדאי להכין את ילדיכם

הילד או הילדה שלכם עולים לכיתה א'. אך לצד ההתרגשות, ישנן החששות מההסתגלות למסגרת החדשה, במיוחד לפן הלימודי. הכנו לכם מדריך קצר להכנה לכיתה א', כדי להכין את ילדיכם לשינוי הגדול והחשוב הזה בחייהם

 

  • תרגול קריאה וכתיבה

אימוץ ההרגל לקרוא ולכתוב היא מרכזית בהכנה לכיתה א'. עזרו לילדיכם לפתח מיומנויות קריאה וכתיבה ברמה בסיסית. קראו עמו ספרים שונים מסוגים שונים, שוחחו איתו על הסיפורים שהוא קורא, תנו לו הזדמנויות לכתוב בעצמו סיפורים קצרים, יומנים, או פשוט רשומות על החוויות שלו בחיי היום-יום.

בכיתה א' הילד שלכם יידרש למשימות שכאלה. אם תתרגלו עמו אותן עוד לפני הכניסה לכיתה א', הוא כבר יהיה מורגל בדבר והדבר יקל עליו מאוד את הכניסה למסגרת החדשה.

תרגול קריאה

  •  תרגול מתמטיקה וחשבון

ההתפתחות ביסודות החשבון היא חשובה מאוד בעולמם של ילדים. היא חשובה לא רק להצלחה של ילדיכם בבית הספר, אלא גם לפיתוח יכולות החשיבה היצירתית שלו, וביכולותיו לגשת לפתרון בעיות. תרגלו יחד פעילויות מתמטיות פשוטות כמו ספירה, חיבור וחילוק. זה יעזור לילדיכם להתרגל להשתמש במיומנויות אלו בעת שהוא מתמודד עם תרגילים ובעיות בכיתה. מי יודע, אולי בזכותכם המורה לחשבון תיתן לו ציון לשבח!

 

  • אימוץ שגרת יום-יום חדשה

הילד שלכם עומד להיכנס לשגרה יום-יומית חדשה ולשעות פעילות חדשות. נסו ליצור שעות שגרה חדשות לבוקר, לצהרים ולערב, ולהגדיר שעות לשינה, ארוחות, זמן למשחקים וזמן ללימוד. יצירת שגרה יומית קבועה מסייעת לילד להרגיש בטוח בסביבתו בבית הספר, ומספקת לו מסגרת יציבה ומוכרת בתוך המערכת החברתית שלו. מהבחינה הלימודית, כאשר ילד מרגיש יציב ובטוח הוא גם מתרגל להתמודד עם משימות לימודיות ומתפתח ביכולותיו האקדמיות.

 

  • הכנה רגשית

התמודדות עם רגשות ופחדים היא חלק חשוב מההכנה לכיתה א'. הילדים יכולים להרגיש סיכונים ופחדים בעת המעבר לשלב חדש בחייהם, ובעיקר במעבר לכיתה א', שבו הם נתקלים בסביבה חדשה ובמשימות שעד כה הם לא נדרשו למלא . חשוב להקשיב לרגשות של הילד ולתת לו את התמיכה והעזרה שהוא צריך כדי להתמודד עם רגשות קשים. הזמינו אותו לשיחות פתוחות על התחושות, עודדו אותו לבטא את עצמו, עזרו לו בהכוונה רגשית כמו בתרגילי נשימות עמוקות, והרגילו אותו להתאמן בהתמודדות עם ומצבים מאתגרים ולא פשוטים.

 

סיכום

זכרו כי כל ילד הוא ייחודי וכל אחד עובר את מסע ההתפתחות שלו. אתם יכולים לתמוך בו בכך שתתחילו לתרגל איתו קריאה וכתיבה וכן חשבון ומתמטיקה, כך שיגיע מוכן לשיעורים הראשונים בבית הספר. אמצו שגרת יום-יום חדשה שתרגיל אותו למסגרת החדשה, ובעיקר, תנו לו להתבטא והקשיבו לפחדיו ורגשותיו. ההבנה והתמיכה שלכם כהורים היא חשובה ביותר להצלחתו של הילד בתקופה המרכזית הזו בחייו. בהצלחה!

להכין את הילדים שלך

תוכן עניינים
לקוחות ממליצים
מאמרים נוספים

[search_professionals_city category="gardners"]