גנן מומלץ הראשון בגינון

גינון כיכרות

מחפשים גינון כיכרות? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים. כולם עומדים בתו האיכות הנוקשה של ה"מקצוענים",
הזמינו עכשיו:

[search_professionals_city category="gardners"]

בשנים האחרונות יש יותר מכוניות על הכבישים, וכולנו מרגישים את זה בשעות רבות של פקקים וישיבה חסרת תועלת בתוך המכונית בלי להתקדם לשום מקום. אחד הגורמים לפקקים, לפחות בתוך המרחב העירוני, הם מובן הרמזורים. מסיבה זו תוכלו למצוא כיום יותר ויותר צמתים שעוברות הסבה לכיכרות, ובערים מתוכננות מראש כמו מודיעין למשל לא תוכלו למצוא רמזורים אלא רק כיכרות. כיכרות מאפשרות זרימת תנועה מהירה וחלקה יותר, וגם נחשבות ליותר בטיחותיות לציבור. הכיכר עצמה היא בפועל רק עיגול מאספלט, אבל בלא מעט מקומות הבינו שיש כאן פוטנציאל מבוזבז והקימו גינות בתוך הכיכרות. אם גם אתם חושבים על זה, כדאי שתקדישו כמה דקות לקריאת המאמר הזה.

 

גינה בתוך כיכר

כפי שכבר ציינו, בשנים האחרונות אפשר לראות יותר ויותר כיכרות. בהרבה מאוד עיריות ומועצות מקומיות הבינו את הפוטנציאל הגדול שיש בכיכר. מדובר על שטח קרקע לא קטן שעומד ריק. מכיוון שאי אפשר לנצל אותו לרוב השימושים הרגילים – מגורים, מסחר, תעשייה, או מטרות אחרות, הוחלט לנצל את הכיכרות למטרות אומנותיות. תוכלו למצוא כיכרות עם פסלים שונים, ובמקומות שבהם ממש משקיעים תוכלו אפילו לראות שכל סדרת כיכרות מעוצבת באותו קונספט. דרך נוספת להשקיע בכיכרות היא להקים בהן גינות יפות ולשתול בהן שלל צמחים.

 

גינון כיכרות
גינון כיכרות

 

אז למה כדאי להקים גינות בכיכרות?

השאלה הכי בסיסית היא כמובן למה בכלל לטרוח להשקיע בכיכר שבסך הכל עושה את התפקיד שלה גם בלי גינה באמצע? אז הכנו לכם כאן כמה תשובות שישכנעו אתכם להשקיע בגינון כיכרות:

 

  1. נראות – לנראות יש תפקיד חשוב מאוד. אם אתם רוצים לשדר שהיישוב שלם מצליח, שאכפת לו להיראות יפה ומזמין, ושהוא רואה ערך באסתטיקה וביופי של המקום, גינון כיכרות הוא הא' ב' של נראות. תושב או אורח שמגיע למקום שבו כל הכיכרות צבועות בירוק ומלאות בצמחים מלבלבים ופורחים יתרשם לטובה מהיישוב ויתן לו עוד נקודה בלב.

 

  1. תרומה לאיכות הסביבה – כיום כבר ידוע שעצים הם קולטי פחמן דו חמצני מן המדרגה הראשונה. הבעיה היא שבעולם שלנו שנהיה מתועש מספר העצים רק הולך וקטן משנה לשנה. שתילת עצים בתוך כיכרות בעיר שלכם תסייע במאבק למען שמירת כדור הארץ ועתידו בלי לפגוע בשום דבר. בנוסף, עצים יכולים גם להוריד את הטמפרטורות ברמה מקומית, ואין ספק שבקיץ הישראלי הלוהט והמיוזע מדובר על יתרון רציני.

 

אז למה כדאי להקים גינות בכיכרות?

 

גינון כיכרות

כמו שכבר בטח הבנתם, גינון כיכרות הוא השקעה ראויה מאוד מצד העירייה או המועצה. אבל איך עושים את זה בפועל? למי פונים? עם מי מדברים? כאן נמליץ לכם בחום לא להסתפק בגנן רגיל אלא לפנות לאיש מקצוע בתחום של גינון כיכרות. בגינון כיכרות יש כמה הבדלים רציניים, שדורשים ידע, מיומנות, וניסיון רב. קודם כל הגינה שאתם הולכים להקים בכיכר תחומה בשטחה ואי אפשר להרחיב אותה בשום פנים ואופן. שנית, חשוב להקפיד על גינה עם צמחים שלא יזיקו לתשתיות. הרבה פעמים אנו רואים שעוקרים עצים שהשורשים שלהם מרימים רצפות ומדרכות, אתם ממש לא רוצים להגיע למצב הזה. חוץ מזה, עבודת הגינון בתוך כיכר היא מורכבת מבחינה בטיחותית. אנחנו לא רוצים שהגנן שלנו יפגע חלילה מאחד הרכבים שעוברים בכביש, וכמובן אנו לא רוצים שהטיפול בגינה שבלב הכיכר יפריע לזרימה הטבעית של התנועה. בקיצור, צריך כאן מקצוען ברמה הגבוהה ביותר שעוסק בגינון כיכרות.

 

גינון כיכרות

 

על מה חשוב להקפיד בגינון כיכרות?

לפני שניגשים למהלך של גינון כיכרות ברחבי היישוב כדאי לשבת ולבצע תכנון מפורט עם איש מקצוע. התכנון המקדים חשוב מכמה סיבות. הסיבה הראשונה היא שתמיד, בכל דבר שאתם עושים בחיים, כדאי לשבת מראש ולתכנן אותו בצורה רצינית. הסיבה השנייה היא הגינה עצמה. לא תאמינו איזה מגוון עצום של צמחים יש כיום בעולם הגינון. חשוב להבין מאיש מקצוע שעוסק בגינון כיכרות מהם הצמחים שהכי מתאימים לגינון כיכרות, ואיזה מהם מתאימים לגינון כיכרות ביישוב שלכם מבחינת מזג האוויר וכמויות הגשמים שיורדים באזור שלכם. סיבה נוספת להיעזר באיש מקצוע גם היא קשורה לבחירת הצמחים בגינה. אתם צריכים לשקף לו מהי רמת ההשקעה שאתם מסוגלים להגיע אליה מבחינת הגינון: כמה ימי גינון כיכרות בחודש תוכלו לתקצב, כמה כסף תוכלו להשקיע בהשקיה, ועוד. על פי הפרמטרים האלה תוכלו יחד עם איש המקצוע לבנות תכנית ולהחליט איזה צמחים כדאי לשתול בכיכרות.

 

על מה חשוב להקפיד בגינון כיכרות?

 

סיכום

אם נסכם רגע את מה שלמדנו עד עכשיו, אין ספק שגינון כיכרות ישדרג בכמה רמות את הנראות ביישוב שלכם. התושבים, בעלי העסקים, והאורחים שמגיעים למקום יקבלו רושם חיובי ללא ספק, ויבינו שאתם דואגים למקום ורוצים להשקיע בו כמה שיותר. חוץ מזה אתם גם תורמים לשמירה על כדור הארץ, ואפילו מורידים קצת את הטמפרטורה בחודשי הקיץ. נשמע מעולה בסך הכל.

 

שאלות ותשובות

הכנו לכם כאן מראש תשובות לשאלות שאנו שומעים הרבה פעמים בנושא הזה של גינון כיכרות.

 

שאלות ותשובות
תוכן עניינים
לקוחות ממליצים
מאמרים נוספים
סידור אבנים לגינה

מחפשים סידור אבנים לגינה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת גדר חיה

מחפשים התקנת גדר חיה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת מחשב השקיה

מחפשים התקנת מחשב השקיה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת צינור השקיה

מחפשים התקנת צינור השקיה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת טפטפות

מחפשים התקנת טפטפות? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים. כולם

קרא עוד »
מערכת השקיה אוטומטית

מחפשים מערכת השקיה אוטומטית? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »

[search_professionals_city category="gardners"]