גנן מומלץ הראשון בגינון

גינון חצרות

מחפשים גינון חצרות? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים. כולם עומדים בתו האיכות הנוקשה של ה"מקצוענים",
הזמינו עכשיו:

חצר היא ברכה למי שיש אותה. היא מאפשרת הגדלה בפועל של שטח המגורים בבית ומעניקה עוד פינות שקטות לבני הבית. לאחר תקופת הקורונה עלה הצורך והשאיפה לבית עם חצר באופן נרחב. אולם חצר היא שטח שצריך השקעה, תכנון ובעיקר תחזוקה שוטפת. חצר גדולה מעמיסה גם מטלות רבות הקשורות בטיפול בה וגם הוצאה כספית בצידה. כיום ניתן להיעזר בגנן מומחה שילווה אתכם בתהליך הקמת החצר והטיפול השוטף בה.

 

מהו גינון חצרות?

גינון חצרות מתכוון לכלל הפעולות אשר עושים אנשים בשטח הפרטי שלהם שאיננו הבית הבנוי. החצר שלנו כוללת את השטח המקיף את הבית שלנו ויש בה גם את הגינה וגם שטחים אחרים. גינון חצרות מתייחס לכלל הפעולות העושים על מנת לעצב את השטח המדובר. גינון חצרות, בשונה מההגדרה הקלאסית של הגנן העוסק בטיפול בצמחים, שיחים ותחזוקתם השוטפת, גינון חצרות מתעסק גם עם עיצוב שטחים בחומרים שאינם צמחים ועוסק בנראות הכללית של השטח על כל היבטיו השונים. בתוך האלמנטים של גינון חצרות יכולים להיכנס גם אלמנטים עיצוביים נוספים כמו ריהוט גן, מזרקות או רעיונות אחרים.

גינון חצרות בדומה לגינון רגיל דורש תחזוקה שוטפת וגם לאחר הקמת הגינה נדרשת תחזוקה וטיפול באופן סדיר. ישנם שלושה אלמנטים מרכזיים העוסקים בגינון חצרות.

 

גינון חצרות 
גינון חצרות

 

הקמת גינה בחצר

הקמת גינה חדשה בחצר היא פרויקט שראוי להקדיש לו מחשבה מקדימה ותיכנון מדויק. מומלץ ביותר להיעזר באנשי מקצוע המתמחים בנושא ויוכלו לייעץ ולסייע בדרך. בעת הקמת גינה בחצר רצוי להתייחס לאלמנטים הבאים:

 • סוג הצמחים – כאשר אנחנו באים לעצב את החצר שלנו מההתחלה, יש לנו האפשרות לבחור את הקו העיצובי של הצמחייה, נוכל ללכת על ריבוי פרחים, שיחים או כל רעיון אחר בתחום הבוטני.
 • אלמנטים שונים – בעת העיצוב של החצר תצטרכו להקדיש מחשבה מרובה על אביזרי העיצוב שיהוו את ההשלמה לגינה ולצמחיה, כאן ניתן למצא מקום לחיפוי קרקע, אבנים שונות, גדר, או אולי דשא סינטטי. בכל מקרה לאלמנטים אלו חשיבות מכרעת בעיצוב גינת חצר חדשה.
 • פריטי נוי – פריטים קטנים יותר היש בהם ליצור אווירה שלמה לכלל החצר שעיצבתם. כאן תוכלו לתת ביטוי לדברים הקטנים כגון פסל לגינה, נדנדה או ערסל. אין גבול לאפשרויות.

 

הקמת גינה בחצר

שיקום גינה וחצר

אם יש לנו כבר גינה עם חצר, בבית פרטי או בבית משותף, אך לאורך השנים כל נושא תחזוקת הגינה הוזנח, יש צורך בביצוע עבודות שיקום ורענון על מנת להעניק לחצר שלנו מראה חדש ועדכני. בכדי לעשות זאת נפעל לפי מספר שלבים.

 • טיפול בצמחיה – כאשר אנו נדרשים לשיקום גינה, ראשית נשקם את הצמחים הקיימים, נבצע גיזום, דישון ופעולות נוספות על מנת להעניק לצמחים הקיימים מראה רענן יותר וזריקת עידוד לעתיד.
 • הוספת צמחים ושיחים חדשים – את הצמחים הישנים נחדש עם צמחים נוספים שנרכוש במקום אלו שלא שרדו
 • ניקיון וחידוש השטחים הנוספים – את שטחי החצר שאינם מוגדרים גינה, ננקה, נתחום מחדש ונוסיף השלמות היכן שחסר
 • הענקת טאצ' סופי – לסיום נבדוק האם אין איזה קיר לצבוע או אלמנט שזקוק לשיפוץ או חידוש.

 

שיקום גינה וחצר

שיפור מראה החצר

האלמנט השלישי שיפור מראה החצר, על פניו נראה כי זה פשוט יותר מכיוון שהדברים כבר עומדים ונמצאים במקום ודרוש רק מקצה שיפורים, אך לרטוב זוהי מגבלה שצריך לצלוח אותה. העובדה שהאלמנטים השונים, החל מברז ההשקיה, דרך תיחום הגינה ואלמנטים דוגמת דשא סינטטי או פרגולה כבר קיימים, בשביל להשיג תוצאות צריך לחשוב איך משלבים בין שימור הקיים לבין שיפוץ וחידוש החצר בכלל והגינה בפרט. בכל מקרה הדברים אליהם נשים דגש בשיפור מראה החצר הם?

 • חידוש צמחיה – בתחילת תהליך השיפור, נפנה קודם כל לצמחים הקיימים, נבצע להם גיזום מסודר, אולי אפילו עקירה של חלק מצמחים שהתפשטו יתר על המידה ונשלים בצמחים חדשים במקומות שצריך.
 • ניקיון – שיפור החצר יכול לקבל תפנית מייד לאחר שנעבור על החצר וננקה אותה הן משאריות לכלוך קטנות שהצטברו ובין אם באלמנטים גדולים יותר שאבד עליהם הכלח.
 • צביעה מחודשת – צביעה מחודשת של פרגולה, מתקנים שעומדים בשמש זמן רב וכן חידוש ריהוט הגינה, יעניק מיידית מראה משופר לגינה שלנו.
 • משהו אחד חדש – אפילו שאנחנו עוסקים בשיפור מראה החצר, מומלץ לעשות שינוי אחד חדש, הגדילו את שטח הגינה, קנו ספסל חדש, כל מה שיעניק ממד של התחדשות מול המצב הקודם.

 

שיפור מראה החצר

למי זה מתאים?

גינון חצרות הינה פעולה אשר לא בהכרח מתאימה לכל אחד מהסיבה הפשוטה שלא לכל אחד יש חצר שניתן לבצע בה פעולות שכאלו. למי זה כן מתאים?

 • בתים פרטיים או צמודי קרקע – בתים בעלי חצר יכולים להיעזר בשירותים של גינון חצרות, מובן שלכל חצר וכל בית יש את הגודל והייחוד שלה, אבל כל חצר ניתן לעצב, קטנה כגדולה.
 • חצרות של בתים משותפים – בתים משותפים גם בתוך ערים מחזיקים בשטח המוגדר חצר ואפשר בהחלט להפוך אותו לאזור הנהנה מעיצוב של גינון חצרות לרווחת כלל דיירי הבניין.
 • עסקים עם שטח פנוי – מפעלים וחברות אשר מחזיקים בנכסים, פעמים רבות יש בהם שטח נרחב שניתן לעצב בו חצר מרשימה.

 

למי זה מתאים?

מי יכול לעשות את זה?

פעולת גינון החצרות היא פעולה שרצוי שתתבצע החל משלב התיכנון ועד לגמר הביצוע על ידי בעלי מקצוע ומביני עניין. הצורך בלהתאים את האלמנטים השונים תוך שילוב של ריבוי מלאכות קטנות, החל מעבודות גינון, דרך הקמת מערכת השקיה ועד הרכבת פרגולות או דשא סינטטי דורשים ידע וכלי עבודה מתאימים. מומלץ ביותר להיעזר בגננים מקצועיים אשר יוכלו לייעץ, להסביר, לתכנן ולהוציא לפועל את הרצונות שלכם לגבי חצר יפה ומעוצבת.

 

מי יכול לעשות את זה?

 

תוכן עניינים
לקוחות ממליצים
מאמרים נוספים
סידור אבנים לגינה

מחפשים סידור אבנים לגינה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת גדר חיה

מחפשים התקנת גדר חיה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת מחשב השקיה

מחפשים התקנת מחשב השקיה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת צינור השקיה

מחפשים התקנת צינור השקיה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת טפטפות

מחפשים התקנת טפטפות? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים. כולם

קרא עוד »
מערכת השקיה אוטומטית

מחפשים מערכת השקיה אוטומטית? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »