גנן מומלץ הראשון בגינון

גינון דשא

מחפשים גינון דשא? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים. כולם עומדים בתו האיכות הנוקשה של ה"מקצוענים",
הזמינו עכשיו:

[search_professionals_city category="gardners"]

מדשאות ירוקות ומטופחות, הפרושות לכל רוחב העין. זה מה שעולה לרבים מאיתנו כשמדברים על פארקים גדולים, על מרחבים ירוקים, על טיול טבע או טרקים בחו"ל ועוד. מרבדי דשא ירוקים הם החלום האולטימטיבי, אך בדרך להגשמת החלום הזה יש כמה וכמה דברים שכדאי מאוד לדעת, וזאת כדי להימנע ממצב של חלום ההופך לסיוט. כיום מוכרים לנו סוגים רבים ושונים של דשא, שלכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות המיוחדים לו. המשותף לכל סוגי הדשא הוא שהם בעלי עלים ארוכים, ישרים ודקים, הגדלים מהאדמה כלפי מעלה בצורה אנכית. בכל מקום ניתן למצוא מספר זנים של דשא פופולרי, וזאת בהתאם לאקלים המקומי, לכמות המים, לאופי הפעילויות הנערכות על מרבדי הדשא וכן הלאה.

גינון דשא הוא ענף ספציפי בתוך תחום הגינון המקצועי. זהו תחום עשיר מאוד הנוגע לכל מה שקשור לגינון ולגינות, הן פרטיות והן בשטחים הציבוריים. גינון דשא דורש הבנה מעמיקה של סוגי אדמה שונים וכמובן היכרות עם זנים של דשא. הבחירה איזה דשא לשתול באזור מסוים צריכה להיעשות בצורה חכמה ומושכלת, וזאת כדי שהדשא יוכל למלא את מטרותיו ואת הסיבה שלשמה נשתל. פעמים רבות ניתן לראות פארקים עירוניים גדולים שיש בהם התכנסויות או הופעות, ואחרי אירועים גדולים הנערכים בהם נאלצת העירייה לשתול מחדש דשא בכל הפארק. הדשא, בגלל היותו צמח טבעי, הוא בעל עמידות מוגבלת מצד אחד אך ניתן לחידוש ולתיקון מצד שני.  

 

איך לבחור את אופן שתילת הדשא?

שתילת הדשא יכולה להיעשות באופן עצמאי, כאשר קונים במשתלה מתמחה דשא המגיע במשטחים גדולים ואותו מניחים על האדמה שהוכנה מבעוד מועד. עם זאת, יש כאלה המעדיפים לשתול זרעי דשא באדמה, כמו שזורעים כל צמח שמעוניינים לגדל, ולאפשר לדשא לצמוח באופן טבעי וספונטני. מטבע הדברים, לכל אחת מהשיטות יש יתרונות וחסרונות. בחירת השיטה תלויה בסוג האדמה, בגודל המשטח שאותו תרצו לכסות בדשא, במטרת הדשא, ועוד. נמליץ על התייעצות עם איש מקצוע או עם חברה המתמחה במיוחד בתחום של גינון דשא כדי לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם. כאמור, שתילת הדשא יכולה להיעשות או במשטחים ריבועיים של כמה עשרות סנטימטרים, או דרך שתילה של זרעים שיצמחו בסופו של דבר לדשא אחיד באופן טבעי. עם זאת, לא משנה איך בחרתם לשתול את הדשא. בכל מקרה תידרשו לעבודת הכנה משמעותית של הקרקע, עיבוד שלה, הפיכה וריסוס, וכן יצירת תשתית של ממטרות שתאפשר השקיה מתוכננת ונכונה.

 

גינון דשא
גינון דשא

 

חשיבות הטיפוח של הדשא והנזקים הפוטנציאליים בדשא מוזנח

כולנו יודעים איך נראה דשא מטופח, ולעומתו איך נראה דשא יבש ומוזנח. דשא מטופח הוא ירוק וקפיצי, נעים למגע ויכולים להיות לו שימושים רבים ומגוונים. דשא מתאים כמשטח למשחק והתרוצצות, אפשר להניח עליו שולחן וכיסאות לאירוח או שמיכות לפיקניק, והוא ממלא את העיניים בירוק, שעושה לכולנו טוב בלב. לעומתו, דשא מוזנח הוא בעל צבע דהוי, נוקשה ופריך ומגרד למגע. פעמים רבות משטחי דשא מוזנחים מושכים אליהם לכלוך נוסף, זבל, עטיפות ריקות, חפצים משומשים ועוד. דשא לא מטופל הופך מהר מאוד למטרד סביבתי והוא סמל להזנחה שלעיתים גוררת איתה הזנחה נוספת ונרחבת יותר. כדי לשמור על דשא ירוק ויפה אכן נדרשים טיפול ותחזוקה רבים, אך ניתן להיעזר באנשי מקצוע או בחברות בתחום גינון הדשא כדי להשאירו מטופח ושימושי.

 

חשיבות הטיפוח של הדשא והנזקים הפוטנציאליים בדשא מוזנח

 

שתילת דשא סינטטי שלא זקוק לגינון

דשא אכן דורש הרבה מאוד טיפול. הדשא זקוק להשקיה מתמדת, לכיסוח וגיזום, וגם שתילתו ויצירת מרבד הדשא המפנק והנחשק דורשת מאמץ רב. בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר משטחי דשא סינטטי. הדשא הסינטטי כשמו כן הוא, דשא מלאכותי. הדשא הסינטטי עשוי מפלסטיק שעובר עיבוד ברמות שונות. הוא אומנם לא דורש טיפול מסור ותחזוקה כמו דשא רגיל, אך יש לו לא מעט חסרונות: דשא סינטטי הוא יקר מאוד להתקנה, ולכן יתאים רק לבעלי תקציב גבוה. בנוסף, פעמים רבות הדשא הסינטטי מתחמם בשמש, ועלול במצבי קיצון לגרום אפילו לכוויות. עם זאת, דשא סינטטי דורש הרבה פחות טיפוח ותחזוקה מדשא רגיל, והוא פופולרי בארצו הקטנה בגלל עניין ההשקיה – המים בארץ מועטים ויקרים, ודשא רגיל צורך הרבה מאוד מים, במיוחד בימי הקיץ החמים והיבשים. בכל מקרה, התקנה של דשא – בין אם סינטטי ובין אם טבעי – דורשת הכנה יסודית של המשטח עליו יונח הדשא. נמליץ להיעזר באיש מקצוע לצרוך הכנת המשטח, שכן הנחת דשא על משטח לא מותאם עשויה לגרום לנזקים כלכליים וטכניים ולעוגמת נפש רבה. הדרך למרבד דשא מפנק היא לא תמיד קלה ודורשת הרבה משאבים – הן משאבי זמן והן משאבים כלכליים. אך התוצאה בדרך כלל שווה את המאמץ. ודשא בחצר הפרטית שלכם או בפארק הקרוב הוא אחד הדברים המהנים ביותר שיש.

 

שתילת דשא סינטטי שלא זקוק לגינון

 

מדוע חשוב לגנן דשא בעזרת איש מקצוע?

גם אחרי שקיבלתם החלטה להניח דשא בחצר הבית, ועשיתם את כל המחקר הנדרש, ואפילו הנחתם את הדשא, יש את עניין התחזוקה. תחזוקת הדשא היא קריטית, שכן דשא לא מטופל יגרום לך לכאב ראש רציני ולהרבה הוצאות כלכליות. חשוב מאוד להיעזר באיש מקצוע בתחום גינון דשא כדי לשמור על הדשא שלכם במצב טוב, כך שתוכלו להנות ממנו לאורך זמן. גינון דשא דורש מיומנות ומקצועיות ונמליץ לכם לא לנסות להתמודד לבדכם עם המשימה הקשה הזו.

 

מדוע חשוב לגנן דשא בעזרת איש מקצוע?

 

איך לבחור איש מקצוע לגינון דשא?

כמו כל בחירה של איש מקצוע, גם כאן עליכם לחפש מומחה, עם תעודות רלוונטיות וניסיון משמעותי. היעזרו בחברים ובני משפחה כדי למצוא את גינון הדשא המתאים ביותר עבורכם.

איך לבחור איש מקצוע לגינון דשא?

תוכן עניינים
לקוחות ממליצים
מאמרים נוספים
סידור אבנים לגינה

מחפשים סידור אבנים לגינה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת גדר חיה

מחפשים התקנת גדר חיה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת מחשב השקיה

מחפשים התקנת מחשב השקיה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת צינור השקיה

מחפשים התקנת צינור השקיה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת טפטפות

מחפשים התקנת טפטפות? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים. כולם

קרא עוד »
מערכת השקיה אוטומטית

מחפשים מערכת השקיה אוטומטית? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »

[search_professionals_city category="gardners"]