גנן מומלץ הראשון בגינון

גינון גגות

מחפשים גינון גגות? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים. כולם עומדים בתו האיכות הנוקשה של ה"מקצוענים",
הזמינו עכשיו:

[search_professionals_city category="gardners"]

קשה לחשוב על סיטואציה מפנקת יותר מאשר לשבת על הגג בשעות אחר הצהריים, הבריזה מפנקת וכוס היין הצוננת נלגמת בהנאה בתך שלל הצמחים והפרחים. החלום הזה הפך לאחרונה לנחלתם של רבים. גינון גגות הוא היום טרנד לוהט הסוחף רבים. היתרונות שבו גדולים וברורים. לכן מומלץ לכל אחד לפנות עוד היום לגנן המתמחה בסוג עבודה שכזה ולהקים לעצמו גינה על גג ביתו.

 

מהו גינון גגות

חלום הגינה על גג הבית הוא חלום המשותף לרבים. וזוהי אכן אפשרות להקים גם במרכז עירוני אפור פינה שתהיה המקום שלכם בטבע. אזור ייחודי שבמרבית ימי השנה במזג האוויר הישראלי, תוכלו להנות ממנו.

הקמת גינה על הגג יכולה לתת מענה למספר צרכים, כל אחד על פי רצונו והעדפותיו, יהיו מי שיעדיפו הקמת אזור ישיבה עם נוי מטופח, אחרים יבחרו בגידול פרחים בשלל צבעים ותומכי קיימות יכולים לגדל את כל תצרוכת הירקות הביתית על הגג

למרות כל האמור לעיל הקמת גינה על הגג הינה עסק הדורש הקפדה ותשומת לב לפרטים רבים ומומלץ מאד להיעזר באנשי מקצוע לפני התחלת התהליך. גינת גג יכולה לתת מענה לחלומות של רבים, על פינה ירוקה ושקטה, וזאת אפשרות סבירה בהחלט, אם פועלים בצורה אחראית ושקולה.

 

גינון גגות
גינון גגות

 

אילו אנשי מקצוע חשובים לתהליך ?

גינון גגות הינו תהליך שחייב לקחת בחשבון פרמטרים מסוגים שונים. לכן מומלץ ביותר עוד בטרם התחלתם לסחוב אדמה אל הגג לפנות לקבלת ייעוץ והכוונה ממספר אנשי מקצוע.

 • מהנדס בעל הבנה וידע בתחום ורצוי גם כזה המכיר את הבניין, על מנת להבטיח שהגג שלכם יוכל לעמוד במעמסה של גינת גג.
 • מומחה לאיטום שיוודא שהגג שלכם אטום בצורה כזאת שהמים אשר ישמשו את הגינה לא יחדרו אל תוך הבניין. רצוי להשתמש בחומרים בעלי תו תקן המתאימים לסיטואציה.
 • לבדוק שהניקוז על הגג יוכל לעמוד בעומס שיופעל עליו וכזה שידאג שלא יישארו מים על הגג.
 • מעצב פונקציונאלי שיידע להנחות באילו צמחים ומה הגובה המתאים לכל מבנה.
 • צוות הקמה מקצועי שיקים את הפרויקט וידאג שכל פריט מונח במקומו כולל הצנרת, כלל סוגי הצמחייה ועוד.

 

אילו אנשי מקצוע חשובים לתהליך ?

דגשים לתחזוקת הגינה על הגג

בשעה טובה גינת הגן שלכם עומדת, אתם יכולים ממש להנות ממנה ולהרגיש בחיק הטבע בזמן שאתם על הגג של בניין דירות. אולם יש חשיבות רבה להקפיד על מספר גורמים שיש לשים עליהם את הדגש בעת התחזוקה השוטפת.

 • מערכת ההשקיה – תכנון מוקדם ויעיל של מערכת ההשקיה שלכם ידע להתאים את כמות המים הנדרשת לכל סוג צמח, וכמובן לוודא את החיבור למערכת הניקוז. אל לנו לשכוח שהצמחים שעל הגג חשופים יותר לקרני השמש מכיוון שסביבם אין עצים או שיחים שיעניקו להם צל.
 • דישון יעיל – מערכת דישון היא אמצעי יעיל לשמירה על חיוניות הצמחייה וייתן לצמחים אריכות ימים וגינה בריאה בעלת מראה משובב נפש. קיימות היום מערכות דישון הידראוליות, מומלץ להיעזר בגנן מקצועי לצורך רכישה והתקנה של מערכת שכזאת.
 • תיכנון שטח הגינה – רצוי ביותר להתייעץ עם צוות מקצועי שידע להביא בחשבון את כל הפרמטרים שגינת גן מאופיינת בהם, החל בצלחות לווין, דודי שמש או כל אלמנט מפתיע אחר.
 • תאורה – אפשר להתייעץ עם מומחים בתחום. חשוב לזכור שתאורה על הגג שונה מתאורה על הקרקע שמושפעת מגורמים רבים שלא נמצאים על הגג.

 

דגשים לתחזוקת הגינה על הגג

ממה חשוב להיזהר ?

גינון גגות יכול וצריך ליצור בכל  פרויקט מעין פנינה שנותנת לבעליה את ההרגשה הטובה שהוא מחפש. הפינה השקטה אליה אפשר לברוח בסוף היום או להנות מבילוי נעים עם חברים. אולם ישנם מספר גורמים שחשוב ביותר להקפיד עליהם עוד בשלב ההקמה של גינת הגג שלכם.

 • משקל – בין אם הדבר עלה על דעתכם ובין אם לאו, גינה היא דבר בעל משקל לא מבוטל, לפני שאתם מתחילים בהכנות ובהקמה, תוודאו שהגג שלכם יוכל לעמוד לאורך זמן במשקל שיוטל עליו לשאת.
 • איטום – גינה מביאה איתה רטיבות תמידית, לכן יש חשש מוצדק שגינת גג תהווה מטרד אם מים יחדרו אל הדירות מלמטה. לכן חשוב להקפיד על איטום הגג בטרם הקמת הגינה.
 • רטיבות – בהמשך לחשש מאיטום לקוי, רטיבות יכולה לגרום לקילופים בקירות המקיפים את הגג, זאת בשל מערכת ההשקיה והלחות שהצמחים מבקשים, חייבים להקפיד על שימור הקירות.
 • נזקי שורשים – לאחר שהגינה כבר מוקמה, והעציצים והצמחים מתחילים לצמוח, יש לשים לב שהשורשים לא עושים נזקים לרצפת הגג או לקירות הסובבים אותו. מומלץ להיעזר בשירותי גינון גגות לטובת טיפול במפגעים מסוג זה.

 

ממה חשוב להיזהר ?

יתרונות הגינה שעל הגג

מעבר לכל ההנאות הכרוכות בקיומה של גינת גן חביבה ונעימה, ישנם מספר יתרונות נוספים אשר נותנים לגינת הגג עוד מספר נקודות זכות.

 • ריאה ירוקה – גינה על הגג מהווה בעצם מקור לא צפוי לצמחייה, בערים רבות בעולם משמשות גינות הגג כריאות ירוקות מקומיות ותרומתן להפחתת זיהום הסביבה היא עובדה ידועה ומוכרת.
 • בידוד טרמי בעיקר בקיץ – קיומה של גינה על הגג המכילה צמחים רעננים שבגבעוליהם זורמים מים, הופכת אותם באופן טבעי לאמצעי קירור טבעיים מצוינים בעיקר בימי הקיץ הלוהטים בישראל. הצמחים מורידים את הטמפרטורה בדירה שמתחתיהם.
 • בידוד מרעשים חיצוניים – עזרה נוספת שמספקת גינת הגן היא בידוד מרעשי החוץ המאפיינים כרך עירוני סואן.
 • העלאת ערך הנכס – עובדה נוספת שקשה להתעלם ממנה, גינת גן מעלה את ערך הדירה. הנכס שלכם ישביח את עצמו מההנאה שלכם.

 

יתרונות הגינה שעל הגג

סיכום

גינון גגות הוא תופעה ההולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות. לצד היתרונות הברורים שבה היא מחייבת חשיבה מוקדמת ותיכנון קפדני, מומלץ ביותר לפנות לגנן המתמחה בגינון גגות לליווי של תהליך הקמת הגינה.

 

תוכן עניינים
לקוחות ממליצים
מאמרים נוספים
סידור אבנים לגינה

מחפשים סידור אבנים לגינה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת גדר חיה

מחפשים התקנת גדר חיה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת מחשב השקיה

מחפשים התקנת מחשב השקיה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת צינור השקיה

מחפשים התקנת צינור השקיה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת טפטפות

מחפשים התקנת טפטפות? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים. כולם

קרא עוד »
מערכת השקיה אוטומטית

מחפשים מערכת השקיה אוטומטית? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »

[search_professionals_city category="gardners"]