גנן מומלץ הראשון בגינון

גינון בתים

מחפשים גינון בתים? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים. כולם עומדים בתו האיכות הנוקשה של ה"מקצוענים",
הזמינו עכשיו:

[search_professionals_city category="gardners"]

מאז ומתמיד החלום הישראלי היה להגיע לבית פרטי עם חניה צמודה, גג רעפים אדום, וגינה גדולה. אין ספק שגינה צמודה היא שדרוג עצום לכל בית. כיום, אחרי מגפת הקורונה והסגרים שהגיעו בעקבותיה כולנו מבינים עוד יותר מה החשיבות של גינה. כמה טוב ונוח שיש לנו מרחב פתוח ומאוורר שצמוד לבית ושייך רק לנו. כמה זה עושה לנו ולילדים טוב שיש לנו מקום שאפשר לצאת אליו להתרענן ולנשום אוויר בלי שום בעיות.

 

למה כדאי להשקיע בגינה בחצר

אם יש לכם חצר צמודה, אנו ממליצים לכם בחום לטפח גינה לפחות על חלק מהשטח. גינה היא תוספת מדהימה לבית, ונספר לכם כאן על כמה מהשיקולים שיסייעו לכם לקבל את ההחלטה הזאת. קודם כל, ידוע שצמחייה היא דבר מרגיע מאוד שמכניס לאדם שלווה ורוגע. כולנו אנשים שעובדים קשה מאוד ונתונים בעומסים ובלחצים לא הגיוניים. אם תהיה לכם גינה בבית תוכלו לעזוב את המכשיר הסלולרי בבית ולעשות בה סיבוב קטן של רבע שעה בסך הכל. לא תאמינו כמה זה ישפר את התחושות שלכם ויתן לכם אוויר לנשימה. אם יש לכם ילדים אז הגינה יכולה להיות עולם שלם ומופלא מבחינתם. הם יוכלו לראות תהליכים טבעיים, לעקוב אחריהם, וללמוד על הטבע בצורה הטובה ביותר. אי אפשר להשוות גם את ההרצאה של הפרופסור הכי נחשב באוניברסיטה למצב שבו רואים את הדברים בעיניים בצורה בלתי אמצעית. ילד שיראה איך חרק מאביק פרח, או איך גדל לו ירק יהיה ילד שיבין טוב יותר את התהליכים ויתחבר לטבע.

 

גינון בתים
גינון בתים

 

גינון בתים

חשוב מאוד לדעת שכדי להקים גינה מושקעת ומטופחת יש צורך להיעזר באיש מקצוע שעוסק בגינון בתים. כשאתם רואים גינה יפה ומטופחת עם דשא ירוק אצל השכנים זה אולי נראה לכם דבר פשוט וטבעי, אבל מהר מאוד תגלו שזה דורש לא מעט השקעה והכנה מראש. צריך לחשוב ולתכנן היטב לפני הקמת הגינה איך אנחנו רוצים שהיא תיראה ולאחר ההקמה להמשיך ולשמור עליה מטופחת ומסודרת. לכן אין תחליף לאיש מקצוע שעוסק בגינון בתים.

 

למה חשוב לתכנן מראש את הגינה?

באופן כללי, אנו ממליצים לכם לתכנן מראש כל מהלך חשוב או משמעותי שאתם עושים בחיים. זה מגביר את סיכויי ההצלחה של המהלך ומכניס אתכם למהלך מוכנים. ועכשיו נעבור לגינה. יש מגוון רחב מאוד של צמחי נוי וגינון, אבל כל צמח מתאים לאזור מסוים וצריך טיפול שונה. חשוב להתייעץ עם מישהו שעוסק בגינון בתים ויש לו הרבה ידע וניסיון. הוא יוכל להמליץ לכם על צמחים שמתאימים לאזור שלכם מבחינת אקלים ומשקעים, ברור לכם למשל שגינה ברמת הגולן וגינה בערבה הן שתי גינות שונות לגמרי. בנוסף, הוא יסייע לכם להבין איזה צמחים כדאי לשתול איפה בגינה מבחינת תנאי אור שמש וצל, איזה צמחים יכולים לגדול ביחד ואיזה צמחים אי אפשר לגדל ביחד, ועוד.

 

למה חשוב לתכנן מראש את הגינה?

 

למה חשוב לקחת איש מקצוע לטיפול בגינה?

אתם בטח חושבים לעצמכם עכשיו: נו, גינון בתים לא נראה כזה עסק מסובך. זה בסך הכל לקצוץ כמה ענפים ולהשקות את הצמחים פעם בכמה ימים. אז יש לנו חדשות חשובות בשבילכם: אם לא תעזרו בשירותיו של מקצוען בגינון בתים, כנראה שהגינה שלכם לא תחזיק מעמד הרבה זמן. גינון בתים הוא מקצוע בפני עצמו. עולם הצמחים הוא עולם רחב ומגוון, ומי שלא יודע איך בדיוק צריך לטפל בכל צמח יגרום לצמחים שלו למות מהר מאוד. יש צמחים שחייבים להשקות בכל יום, ויש צמחים שאסור להשקות יותר מדי. גם הגיזום והקיצוץ שנראים לכם כמו עבודה אקראית, הם טיפול מחושב ומקצועי. חייבים לדעת איפה לגזום את הצמח ובאיזו צורה לעשות את זה כך שהוא לא יפגע אלא ימשיך לגדול ולצמוח.

 

למה חשוב לקחת איש מקצוע לטיפול בגינה?

 

איזה צמחים כדאי לגדל בגינה של הבית?

אז אין לשאלה הזו תשובה חד משמעית אחת. התשובה תלויה בהרבה משתנים שקשורים אליכם ולאזור שאתם גרים בו, ולכן כמו שהמלצנו, כדאי מאוד להתייעץ עם מישהו שעוסק בגינון בתים. בכל מקרה הפרמטרים שאותם חשוב לקחת בחשבון הם: מהי הגינה שאנו רוצים, האם אנחנו רוצים משטח דשא גדול, האם אנחנו רוצים עצי פרי, האם אנחנו רוצים צמחי תבלין וירקות עלים? חשוב כמובן גם לקחת בחשבון את האזור שבו אתם חיים ולהבין אילו צמחים מתאימים לגדול בו. כדאי גם להבין כמה זמן תוכלו להקדיש לטיפול שוטף בגינה חוץ מעבודת הגינון המקצועית וכך להתאים אליה את הצמחים הרלוונטיים.

 

איזה צמחים כדאי לגדל בגינה של הבית?

סיכום

אם יש לכם חצר גדולה שצמודה לבית, אתם פשוט חייבים להפוך חלק ממנה לגינה. חצר גדולה בלי גינה היא בזבוז משווע של מקום. אין לכם מושג כמה ישראלים יכולים רק לחלום על גינה שצמודה לבית. גינה תיתן לכם מרחב נהדר לברוח אליו ולהירגע בו, ותעשיר את הילדים שלכם מהרבה מאוד בחינות.

 

שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

תוכן עניינים
לקוחות ממליצים
מאמרים נוספים
סידור אבנים לגינה

מחפשים סידור אבנים לגינה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת גדר חיה

מחפשים התקנת גדר חיה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת מחשב השקיה

מחפשים התקנת מחשב השקיה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת צינור השקיה

מחפשים התקנת צינור השקיה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת טפטפות

מחפשים התקנת טפטפות? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים. כולם

קרא עוד »
מערכת השקיה אוטומטית

מחפשים מערכת השקיה אוטומטית? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »

[search_professionals_city category="gardners"]