גנן מומלץ הראשון בגינון

גינון בניינים

מחפשים גינון בניינים? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים. כולם עומדים בתו האיכות הנוקשה של ה"מקצוענים",
הזמינו עכשיו:

[search_professionals_city category="gardners"]

רוב אזרחי ישראל גרים בבניינים, ולנוכח הצפיפות, המחסור בעתודות קרקע, והגידול הטבעי בישראל, כנראה שזה יהיה המצב גם בשנים הקרובות. בבנייה הישראלית יש סביב כל בניין שטח קטן שמיועד לגינה משותפת עבור דיירי הבניין. עם קצת השקעה ועזרה של אנשי מקצוע תוכלו להפוך את הגינה הזו לפינה מקסימה. גינה מזמינה בבניין תאפשר לילדים שלכם לשחק יחד עם החברים בחוץ, במקום לרבוץ כל היום מול המסכים, תהפוך את ההגעה לבית לנעימה יותר, ואפילו תעלה את ערך הדירות בבניין. הכנו כאן עבורכם מדריך ובו תוכלו למצוא את כל מה שאתם צריכים לדעת על הנושא.

 

מהו הסוד לגינה משותפת מוצלחת?

אחד הסודות להצלחה, כמו בשאר התחומים, הוא כמובן תכנון מקדים ומפורט. חשוב מאוד לתכנן היטב את הגינה המשותפת. בכל אזור בארץ ישנה טמפרטורה שונה ומשטר משקעים שונה. בנוסף, גם למיקום של הצמח בתוך הגינה יש משמעות. ישנם צמחים שצריכים לקבל הרבה שמש, וישנם צמחים שדווקא לא טוב להם לעמוד שעות ארוכות בשמש. היעזרו באנשי מקצוע שעוסקים בגינון בניינים והם יוכלו לסייע לכם בהחלטה אילו צמחים כדאי לשתול בגינה המשותפת, ואיפה בדיוק כדאי לשתול כל אחד מהם.

גינון בניינים
גינון בניינים

 

חשיבות התשתיות להצלחת הגינה

חשוב להבין שלפני השתילה של הצמחים צריך לעשות עוד הרבה עבודה מקדימה. כמו שאנחנו לא  מתחילים לבנות בית מהקירות, אלא קודם כל מתעסקים בתשתיות, כך גם עושים בגינה. צריך לתכנן ולבצע מערכות השקיה ודישון שיאפשרו לצמחייה לגדול ולפרוח מצד אחד, אך ימנעו בזבוז מיותר של מים. כיום ישנן מערכות השקיה חכמות שיודעות כמה מים לתת לכל צמח, ומהן השעות האידיאליות להשקיה. ברור לכם למשל שדשא ועץ לא צריכים את אותה כמות מים. אם אתם רוצים גם מתקנים חשמליים בגינה כמו תאורה או מזרקות, חשוב לדאוג לתכנון מקדים של קו חשמל.

 

חשיבות התשתיות להצלחת הגינה

 

גינון בניינים

גינון בבניינים משותפים הוא חלק בלתי נפרד ממערך התחזוקה של הבניין. כמו שדיירי הבניין דואגים לכך שהמעלית תהיה תקינה, שתהיה תאורה בחדר המדרגות, ולכל שאר הצרכים המשותפים, כך צריך לדאוג לגינה המשותפת. גינון טוב ומקצועי שיבוצע באופן סדור ושוטף ישמור על הגינה כפינת חמד מזמינה ונעימה וימנע ממנה להידרדר. ניסיון לחסוך בטווח הקצר יעלה הרבה יותר כסף בטווח הארוך, מכיוון ששיקום גינה זו עבודה קשה ומורכבת הרבה יותר משמירה על המצב הקיים.

 

למה חשוב להקפיד לעבוד רק עם גנן מקצועי

אנחנו חיים במדינה שבה כל אחד יודע הכל ומבין בהכול. אפשר להיות די בטוחים שלפחות דייר אחד בבניין יתנגד לשלם לגנן מקצועי שעוסק בגינון בניינים וינסה להסביר שהוא, או החבר שלו מגולני, יוכלו לעשות את העבודה בפחות כסף. אבל חשוב לזכור, גנן הוא איש מקצוע לכל דבר. כמו שלא הייתם נותנים לאדם בלי ידע במכונאות לטפל לכם ברכב, אל תתנו למי שאינו גנן מקצועי עם ניסיון וידע להיות הגנן של הבניין שלכם. בשונה מאיך שזה נראה מבחוץ, עבודה עם צמחים היא מורכבת ודורשת הרבה ידע וניסיון. צריך לדעת איך ואיפה לגזום את הצמחים כך שהם יגדלו ולא ימותו. צריך לדעת לזהות מחלות או בעיות בשלב מוקדם, וכמובן שיש עוד המון פרטים מקצועיים שלא נפרט כאן. אם תיקחו אדם לא מקצועי זה יעלה לכם בסופו של דבר הרבה יותר כסף, כי אחרי שהגינה תיהרס יהיה יקר מאוד לשקם אותה ולהחזיר אותה למצב של שגשוג ופריחה.

 

למה חשוב להקפיד לעבוד רק עם גנן מקצועי

מה עושה גנן בגינה משותפת?

אם עדיין לא השתכנעתם, ואתם חושבים שתוכלו להתמודד עם הגינה המשותפת לבד, הכנו לכם כאן רשימה קצרה של חלק מהעבודות שיש לבצע  בגינון בניינים. אנחנו בטוחים שאחרי שתקראו את הרשימה תבינו כמה חשוב לשכור את שירותיו של איש מקצוע שעוסק בתחום:

 

  1. כיסוח דשא – כיסוח דשא ושוליים חשוב מאוד והוא מונע התרבות של טפילים וחרקים שונים בדשא. הכיסוח גם מביא להתחדשות הדשא, וגם שומר על חיות המחמד של הדיירים בבניין מפני טפילים ומזיקים.
  2. גיזום – אחת הפעולות החשובות ביותר בתחזוקת הגינה. גיזום של הצמחים השונים בגינה מאפשר לצמחים להשקיע משאבים בשיקום ושמירה על החלקים החשובים שלהם, ומונע התפשטות של מחלות. אם יש לכם גדר חיה גוזמים אותה כדי לעצב אותה ולעודד צמיחה.
  3. קלטור – הקלטור היא פעולה שמטרתה להפוך את הקרקע וכך לגרום לה להתאוורר. אדמה מאווררת יותר מאפשרת מעבר נוח של דשנים ומים לשורשים של הצמחים.
  4. ריסוס – ישנם עשבים מסוימים שאנו לא רוצים בגינה שלנו. עשבים שוטים פוגעים בנראות האסתטית של הגינה, וגם גוזלים משאבים מן הצמחים שאנו רוצים שיגדלו, ואף יכולים להעביר להם מחלות שונות. בנוסף, חשוב לרסס את הצמחים בגינה כנגד חרקים טפילים ומזיקים.

 

מה עושה גנן בגינה משותפת?

סיכום

גינה בבניין יכולה להיות פנינה אמיתי שתהפוך ללב הפועם של הבניין. אנו ממליצים להיעזר באיש מקצוע שעוסק בתחום של גינון בניינים, ותאמינו לנו שלא תתחרטו.

 

שאלות ותשובות

 

שאלות ותשובות
תוכן עניינים
לקוחות ממליצים
מאמרים נוספים
סידור אבנים לגינה

מחפשים סידור אבנים לגינה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת גדר חיה

מחפשים התקנת גדר חיה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת מחשב השקיה

מחפשים התקנת מחשב השקיה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת צינור השקיה

מחפשים התקנת צינור השקיה? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »
התקנת טפטפות

מחפשים התקנת טפטפות? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים. כולם

קרא עוד »
מערכת השקיה אוטומטית

מחפשים מערכת השקיה אוטומטית? ריכזנו עבורכם את הגננים ובעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, המשלבים עבודה איכותית ומקצועית עם שירות יוצא דופן ובעלי ותק רב שנים.

קרא עוד »

[search_professionals_city category="gardners"]