גנן מומלץ הראשון בגינון

איזה סוגי גדרות לגינה יש?

יש מגוון רחב של גדרות שמשמשות אותנו לתיחום החצר. כל אחד יכול לבחור את הגדר הנכונה לו בהתאם לצורך. מדריך זה ירכז את סוגי הגדרות הנפוצים ביותר שקיימים כיום בשוק, כדי להקל על מי שתרים אחר הגדר המתאימה. הישארו כאן ותצאו עם החלטה ברורה לגבי הגדר שתשמש אתכם מעתה ואילך.

 

גדרות עץ

הגדר הנפוצה ביותר שנבחרת על ידי רבים עשויה מעץ. ראוי לציין שניתן לבחור את סוג העץ, לאחר היכרות מעמיקה עם התכונות שלו. שכן, לכל עץ יש יתרונות וחסרונות משלו. לדוגמא, יש עצים שצבעם דוהה עם הזמן, בעוד אחרים נשמרים לאורך שנים. גדר מסוג זה נחשבת לאסתטית במיוחד והיא משמשת לא פעם לגידור של בתים פרטיים ובניינים רבי קומות.

גדרות מתכת

אי אפשר לכתוב מדריך שמרכז גדרות לגינה מכל סוג ולא להציג את גדר המתכת שאנו רואים לא פעם מסביב למוסדות, בנייני משרדים ואזורי תעשייה. שכן, מדובר בגדר שנראית פשוטה למדי, אך היא עומדת בתנאי מזג אוויר קשים, למשל:

 

  • רוחות
  • שמש קופחת
  • גשמים
  • ברד ועוד

 

מי שיבחרו בגדר זו יוכלו ליהנות מתיחום שיישמר לאורך שנים. שכן, גדר מתכת אינה מצריכה תחזוקה רציפה, בשונה מקודמתה, גדר העץ.

 

גדר צמחים

סביר להניח ששמעתם לאחרונה על הטרנד שסחף רבים. מדובר בגדר שמורכבת ברובה מצמחים ונהוג לחלק אותה ל – 2 סוגים:

 

  1. גדר חיה
  2. גדר מצמחים סינתטיים

הגדר החיה נבנית תחילה תוך שימוש ברשת ברזל. לאחר מכן, שותלים תחתיה כמה זנים של צמחים מטפסים. אלה צפויים לעלות עם הזמן ולכסות את הרשת, כך שבסופו של דבר היא לא תיראה לעין. כל מה שניתן יהיה לראות מהצד זה גדר מלאה בצמחים ופרחים. הבנייה של גדר שמורכבת מצמחים הינה זהה כמעט לגדר החיה, רק שבה מתבצע שימוש בפרחים מפלסטיק שמודבקים על גבי הרשת.

גדר צמחים

 

בחירת הגדר המתאימה לכם ביותר – כך תעשו זאת

עליכם לערוך בירור מעמיק עם עצמכם במידה ואתם תוהים לגבי סוג הגדר המתאימה ביותר. נחסוך לכם בתהיות ממושכות ונציג בפניכם שאלות שיכוונו לבחירת הגדר המושלמת עבורכם:

  • האם העיצוב משמעותי עבורכם?
  • האם יש לכם זמן להשקיע בשימור הגדר?
  • האם אתם זקוקים לגדר שתשמור מפני פריצות או שמא מדובר בגדר למטרות יופי?

 

מענה קצר על שאלות אלה, יאפשר לכם לגלות איזו גדר מבין ה – 3 שהוצגו לעיל מתאימה לכם ביותר.

 

מילים אחרונות לסיום

עד כאן סוגי הגדרות הנפוצים ביותר שמשמשים לתיחום של גינות. בשלב זה אתם מכירים בהיצע מקרוב, כך שתצטרכו רק לענות על השאלות המכוונות ולגלות תוך זמן קצר את הגדר שתתאים לגינה שלכם באופן מדויק. נאחל בהזדמנות זו שתבחרו נכון ושהגדר הנבחרת תשמש אתכם לאורך שנים.

בחירת הגדר המתאימה לכם ביותר – כך תעשו זאת

תוכן עניינים
לקוחות ממליצים
מאמרים נוספים
טיפים לריצוף הגינה

קיימים כיום בשוק סוגים שונים של ריצופים לחצר. עובדה זו מבלבלת לא פעם את מי שעומדים בפני הליך של ריצוף הגינה. שכן, יש מי שממהרים

קרא עוד »